UA / RU
Підтримати ZN.ua

Щоб виручити від приватизації 22 млрд грн, необхідно позбутися боргів - експерт

Такі плани з продажу нереалістичні, оскільки держпідприємства мають токсичні багатомільярдні борги.

Кабінет міністрів збирається продати держпідприємства і виручити за них в 2018-м 22 млрд грн. Хоча плани по залученню 17 млрд грн від приватизації держпідприємств з тріском провалюються третій рік поспіль.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Людмила Симонова, кандидат технічних наук, провідний акредитований оцінювач Американського товариства оцінювачів.

Автор зазначає, що Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №7066 "Про приватизацію державного майна". Таким чином парламент збирається скасувати сім діючих приватизаційних законів, в тому числі "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію" №2171-12 ("Відомості Верховної Ради України", 1992, №24, ст. 350), "Про приватизацію державного майна" № 2163-12 ("Відомості Верховної Ради України", 1997 р., №17, ст. 122 із наступними змінами) та інші. Нова редакція закону передбачає внесення змін в три кодекси і більше десяти законів, тобто Рада має намір змінити ВСЕ приватизаційне законодавство України.

На думку експерта, такі плани з продажу, не дивлячись на суттєві зміни у законодавстві, є нереалістичні, оскільки держпідприємства мають токсичні багатомільярдні борги.

"Чому держпідприємства повинні приватизуватися з боргами, створеними штучно? Якщо ми можемо ліквідувати сотню банків, чому не можемо ліквідувати спочатку "токсичні" або фіктивні борги держпідприємств? Така ліквідація можлива різними способами, в тому числі іноді і шляхом ліквідації юрособи з подальшим продажем активів", - заявляє аналітик.

Детальніше про проблеми приватизації великих підприємств читайте в статті Людмили Симонової "Ті ж граблі, тільки в профіль" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".