Для України, яка планує реанімувати видобуток газу на Чорноморському шельфі, досвід роботи компаній, які працюють на сусідніх румунських ділянках, може бути дуже корисний. У Румунії напрацьована система співпраці компаній-операторів і сервісних компаній, українські компанії могли б використовувати цей досвід.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Геннадій Кобаль. На його думку, при розробці українських ділянок необхідно тісно співпрацювати з компаніями, що працюють на сусідніх румунських ділянках. Це стосується обміну геологічною інформацією, залучення підрядників на кілька ділянок, що може сильно здешевити майбутні роботи для українських компаній.
"Треба враховувати, що країни-сусіди по Чорноморському басейну, а саме - Румунія, досить активно проводять операції на шельфі, що, безумовно, має свої ризики на суміжних ділянках, але і несе свої переваги, наприклад створення спільного хаба для сервісних компаній", - коментує голова правління "Укргазвидобування" Олег Прохоренко.
На початку 2017 р. державна компанія "Укргазвидобування" подала заявки на п'ять офшорних площ - Кирилівська, Крабова, Созанівського, Медуза і Зміїна. Державна служба геології та надр України відмовилася погоджувати "Укргазвидобуванню" ці ділянки, посилаючись на відсутність погоджень Одеської обласної ради. У свою чергу, "Укргазвидобування" подала в суд, так як вважає, що згода облради на офшорні ділянки не потрібна.
"Більшість опитаних учасників ринку, а також у самій Держгеонадра вважають, що, швидше за все, "Укргазвидобування" зможе отримати погодження через суд. Тому, можливо, вже в наступному році держкомпанія отримає офшорні ділянки, і постане питання про початок геологорозвідки. Тоді співпраця з Румунією вийде на новий рівень", - йдеться в статті.
Детальніше про використання румунського досвіду читайте у статті Геннадія Кобаля "Цікаві сусіди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".