Введені Заходом санкції проти Росії змусили "Роснефть" звернутися за допомогою до держави, у якої найбільша нафтова компанія країни просить позичити їй 1,5 трильйона рублів (близько 44 млрд доларів) з Фонду національного добробуту, пише газета "Ведомости".
"Ведомости" посилаються на джерело у нафтовій галузі, дані кількох чиновників і копію листа заступника міністра економічного розвитку Олега Фомічова в Міненерго, в якому Мінекономрозвитку за дорученням прем'єра Росії Дмитра Медвєдєва аналізує пропозиції Сечіна.
З листа випливає, що Сечін пропонує п'ять способів підтримки компанії. Найдорожчий для країни - викуп за рахунок ФНБ нових облігацій Роснефти на 1,5 трильйона рублів.
Санкції, якими Захід покарав РФ через політику в Україні, фактично закривають для "Роснефти" міжнародний ринок капіталу і обмежують закупівлю європейського обладнання, необхідного для освоєння Арктики і важковидобувних запасів.
На початок липня 2014 року чистий борг "Роснефти" досягав майже 1,5 трильйона рублів. Величезний борг сформувався після купівлі ТНК-BP, для якої Роснефти довелося позичити десятки мільярдів доларів. !zn
Читайте також:
Італія відмовилася співпрацювати з "Роснефтью"
Євросоюз погодив секторальні санкції проти Росії