UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ викрила корупційну схему, можлива організаторка якої є представником ЮНІСЕФ в Україні

Силовики не розкривають імен, але за даними джерел, на які посилаються ЗМІ, йдеться зокрема про ексзаступницю міністра соцполітики Олександру Чуркіну.

Служба безпеки України викрила корупційну схему незаконного збагачення, яка діяла в Київському міському дитячому діагностичному центрі, повідомляє пресцентр СБУ.

До схеми причетна колишня топчиновниця КМДА, громадські діячі і ексзаступниця міністра соціальної політики України.

За попередньою інформацією, зловмисники займалися вимаганням коштів від співробітників установи. До протиправної діяльності вони залучили керівницю Центру та понад 10 осіб медперсоналу.

Щотижня співробітники діагностичного центру були зобов’язані платити відсотки з: лікування та надання медичних послуг в установі поза офіційним обліком; неофіційної винагороди за лікарські послуги від пацієнтів; сум, отриманих від орендаторів за понаднормове використання площ; прибутку від закупівлі товарів та послуг у підконтрольних постачальників за завищеними цінами; коштів, сплачених за внесення неправдивих відомостей до медичної інформаційної системи «Helsi» (щодо вакцинації осіб від COVID-19 без фактичного проведення вакцинації).

За оперативними даними, схема діяла понад 8 місяців.

Правоохоронці затримали директорку Київського міського дитячого діагностичного центру під час отримання від підлеглої чергового тижневого платежу у сумі 30 тис. грн.

Раніше задокументували отримання нею 24 тис. грн за не звільнення з роботи працівника медзакладу за надуманими підставами.

Наразі директорці та лікарю діагностичного центру, ексраднику заступника голови КМДА з питань самоврядних повноважень та колишньому заступнику міністра соціальної політики України з питань євроінтеграції повідомлено про підозри за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.

Силовики не розкривають імен, але за даними джерел, на які посилається, зокрема, видання "Українська правда", йдеться про директорку Центру Світлану Матвєєву, ексчиновницю КМДА Анну-Вікторію Воронцову та ексзаступницю міністра Олександру Чуркіну.

Якщо ця інформація є правдивою, то слід зазначити, що Олександра Чуркіна є не просто ексзаступницею міністра соцполітики. Це є чинна співробітниця ЮНІСЕФ в Україні - координатор проєктів із захисту прав дітей ЮНІСЕФ.

Перебуваючи в статусі ексзаступниці міністра соцполітики (Андрія Реви, - ред.), вона прославилася тим, що була зачинательницею проєкту бебі-боксів.

В українських реаліях історія з бебі-боксами стала виглядати непристойно з самого початку. Так починалася стаття ZN.UA "Бебі-бокси Пандори", датована 31 серпня 2018 року. Відтоді спливло більше трьох років. (Вперше ідею "пакунків малюка" уряд запустив у публічний простір акурат до Міжнародного дня захисту дітей — 1 червня 2018-го.) Однак досі організаційно проєкт виглядати пристойніше, на жаль, не став. Читайте про це в матеріалах Алли Котляр - "Бебі-бокси Пандори-2" та "Бебі-бокси. Три роки скандалів".