При збереженні тенденції на ринку нафти Саудівська Аравія почне добувати "чорне золото" собі у збиток вже через два роки, пише британське видання The Telegraph.
"Це буде екзистенційна криза під кінець десятиліття", - вважає видання.
Саудівська Аравія взяла на себе великий ризик в листопаді минулого року, коли вирішила не змінювати свою стратегію, незважаючи на падіння цін на нафту. Саудівці недооцінили зростаючу загрозу сланцевої революції.
Як стверджують консультанти Wood Mackenzie, великі нафтові і газові компанії призупинили 46 великих проектів на $ 200 млрд інвестицій через падіння цін на нафту.
Проблема для Саудівської Аравії в тому, що американське сланцеве виробництво коштує недорого. Передові технології буріння дозволяють запустити п'ять чи десять свердловин у різних напрямах одночасно.
Кожен випадок можливого подорожчання сировини буде зупиняти зростання видобутку в США. Єдине обмеження полягає в масштабі запасів і вартості подальшого видобутку.
90 % бюджету Саудівської Аравії залежить від доходу від видобутку нафти. За оцінками Міжнародного валютного фонду, дефіцит бюджету країни досягне 20 % ВВП у цьому році, або приблизно $ 140 млрд. Фіскальна беззбиткова ціна для країни становить $ 106.
Уряд може скоротити інвестиційні витрати на деякий час - як це було в середині 1980-х років, але врешті-решт він повиннен зіткнутися з "драконівськими обмеженнями".
Раніше видання FT писало, що Саудівська Аравія не має наміру відмовлятися від своєї нафтової стратегії. На думку оглядачів Bloomberg, Саудівська Аравія намагається продовжити "епоху нафти". Попит на її нафту буде залежати від тривалості періоду низьких цін.