3 пішла на зустріч своєму супернику Ірану, погодившись, що він зупинить нарощувати видобуток нафти, коли досягне рівня, який був у нього до запровадження західних санкцій. Крім того, королівство збирається взяти на себе "найбільший удар" в ОПЕК.
Як повідомляє Reuters з посиланням на джерела в організації, країни-учасниці погодилися скороти щоденний видобуток на 1,2 мільйонів барелів. При цьому Саудівська Аравія візьме на себе майже половину від цього скорочення і зменшить виробництво на 0,5 мільйона барелів, добуваючи щодня 10,06 мільйонів барелів нафти. У свою чергу, Іран добуватиме 3,797 мільйонів барелів на день і не буде більше нарощувати обсяги. Решта членів ОПЕК також скоротять свій видобуток.
Водночас, в організації чекають, що країни, які не входять в її склад, теж приєднаються до процесу і в цілому скоротять виробництво на 0,6 мільйона барелів. З них скорочення на 0,4 мільйона чекають від Росії, хоча в Москві, що це "трохи надмірно".
Сьогодні стало відомо, що 3 заявив, що його країна згодна, щоб Іран скоротив виробництво на рівні до запровадження західних санкцій.
Вчора повідомлялося, що нафта дешевшає через невизначеності з угодою країн ОПЕК. Станом на 08:28 за київським часом вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зменшилася на 0,61%, до 48,91 долара за барель.