UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівська Аравія не має наміру відмовлятися від своєї нафтової стратегії - FT

Низькі ціни на нафту країна використовує як інструмент боротьби з конкурентами.

Саудівська Аравія впевнена в успішності своєї нафтової стратегії: зниження ціни на "чорне золото" допомогло країні виграти на тлі конкурентів, витрати на видобуток нафти яких набагато вище, повідомляє The Financial Times.

Країна отримала перевагу на тлі американських виробників сланцевої нафти. Тепер Саудівська Аравія знову утверджується статус домінуючої сили на нафтовому ринку, йдеться в статті.

У квітні Саудівська Аравія підвищила виробництво нафти до рекордно високого рівня в 0,3 млн барелів на добу, в майбутньому вона не планує змінювати свою політику.

"Падіння цін на нафту в останні місяці утримує інвесторів від дорогої нафти, зокрема від сланцевих компаній в США, шельфовій і важкої нафти", - сказав виданню чиновник. Він підкреслив, що Ер-Ріад продовжить таку свою нафтову стратегію.

"Саудівська Аравія очікує зберегти своє панування у світовій енергетиці, незважаючи на зростання альтернатив викопного палива і конкуренцію з боку інших виробників нафти ОПЕК в межах і за його межами. Саудівська Аравія хоче продовжити "епоху нафти", - сказало джерело видання. "Ми хочемо, щоб нафта продовжувала бути основним джерелом енергії, і ми хочемо бути головним виробником цієї енергії", - додав він.

Чиновник також зазначив, що ціни на нафту "досягли дна", і не схоже, що процес піде назад.

У той же час експерти відзначають, що занадто рано говорити про те, що Саудівська Аравія досягла успіху в збільшенні своєї частки на ринку. Дані за 2011-2014 роки показують, що, хоча частка імпорту в Індію, Японію і Китай, Саудівська Аравія "програє" боротьбу з ОПЕК за ринки Ірану та Іраку.

Співрозмовник видання також зазначив, що Ер-Ріад стикається з глибокою невпевненістю у зв'язку з радикальними змінами в управлінні міністерства нафти та державної енергетичної компанії Saudi Aramco. Деякі спостерігачі нафтового сектора в Саудівській Аравії кажуть, що вступ короля Салмана на престол збільшило тиск на міністра нафти Алі аль-Наїмі і прихильників його стратегії видобутку нафти.

Видання The Wall Street Journal писала, що американські компанії збільшать видобуток нафти у відповідь на відновлення цін.

У четвер, 14 травня, стало відомо, що світові ціни на нафту знижуються на тлі зростання видобутку нафти в США, свідчать дані торгів. Раніше в середу управління з енергетичної інформації (EIA) Міненерго США повідомило, що видобуток нафти в країні за тиждень зросла на 5 тисяч барелів на день, або на 0,053%, - до 9,374 мільйона барелів на добу. Аналітики, опитані агентством Bloomberg, очікували зниження видобутку на 250 тисяч барелів на добу.