UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівська Аравія має намір відмовитися від нафти

Королівство планує серйозно зайнятися іншими видами енергетики.

Найбільший в світі експортер сирої нафти - Саудівська Аравія - може відмовитися від використання викопних видів палива до середини поточного століття, повідомляє The Financial Times з посиланням на міністра нафти королівства Алі аль-Наїмі.

"У Саудівській Аравії, ми визнаємо, що в кінцевому підсумку прийде день, коли нам не буде потрібно викопне паливо. Я не знаю, може до 2040 року або до 2050-го", - сказав міністр.

Алі аль-Наїмі пояснив, що королівство планує стати світовою державою в області сонячної і вітрової енергетики", а також може почати експорт електроенергії замість викопних видів палива вже в найближчі роки.

Багато в енергетичній галузі кажуть, що відмова від нафти вже в 2040 році – дуже амбітну заяву. Саудівська Аравія є найбільшим споживачем нафти на Близькому Сході, і більше 25 % від загального видобутку нафти - понад 10 млн барелів на добу - використовується на внутрішньому ринку.

Звіт 2012 Citigroup демонстрував, що якщо попит на нафту в королівстві буде зростати при нинішніх темпах, країна повністю перетворитися на імпортера нафти до 2030 року.

При цьому міністр нафти також підкреслив, що Саудівська Аравія не зможе в один день відмовитися від використання нафти, газу і вугілля.

Ще три роки тому чиновники почали говорити про плани побудувати велику кількість сонячних електростанцій, щоб мати можливість експортувати сонячна електрика. Але недавнє падіння цін на нафту підкинуло сумнів з приводу подальшої долі таких схем.

Однак Наїмі не вважає, що більш низькі ціни на "чорне золото" зроблять сонячну енергетику нерентабельною. "Я вважаю, що сонячна енергетика буде ще більш економічною, ніж викопне паливо", - сказав він.

Раніше видання FT писало, що Саудівська Аравія не має наміру відмовлятися від своєї нафтової стратегії.