Тривалий час Саудівська Аравія намагалася уникнути необхідності збільшення видобутку нафти, навіть попри те, що вартість сировини на світовому ринку сягнула рекордних, за останнє десятиліття, майже 120 доларів за барель. Проте у зв'язку з нещодавно впровадженим Євросоюзом ембарго на російську нафту, керівництво країни дещо переглянуло свої погляди, пише Українська правда із посиланням на Financial Times.
Головним аргументом проти збільшення видобутку сировини в Саудівській Аравії називали необхідність тримати вільні виробничі потужності в резерві. Але на ситуацію значно вплинув нещодавно прийнятий шостий пакет санкції ЄС. І на світовому ринку виникли побоювання щодо прямої нестачі постачань, хоч наразі справжнього дефіциту поки що немає.
Втрата контролю над вартістю нафти не входить в інтереси СА, тож риторика стосовно цього питання значно пом'якшилася.
"Саудівська Аравія готова добувати більше нафти, якщо видобуток у Росії впаде через заборону" - йдеться у статті.
Також з дипломатичних джерел, стало відомо, що є СА та Об'єднані Арабські Емірати можуть вже в четвер на зустрічі ОПЕК+ оголосити про негайне збільшення видобутку "чорного золота". Проте остаточного рішення з цього рішення ще немає. Тож можливо країни ОПЕК+ продовжать дотримуватися раніше узгодженого плану.
Вже сьогодні, 2 червня, відбудеться зустріч 13 членів Організації та 10 країн, що не входять до неї, включно з РФ. Раніше, деякі члени ОПЕК пропонували призупинити участі Росії в угоді про видобуток нафти.