ФАО заявила, що, якщо не вжити належних заходів, хмари комах можуть налетіли на сільськогосподарські угіддя країн регіону, а також півночі Афганістану і півдня Росії. На сьогоднішній день у регіоні відкладають яйця три різновиди сарани: італійська, марокканська та перелітна.
У зоні ризику, що пов'язаний з сараною, виявилися Афганістан, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.
ФАО оголосила, що допоможе цим десяти країнам врятувати 25 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь від сарани. Під егідою організації буде запущена п'ятирічна програма з розвитку національних потужностей та регіонального співробітництва.
Програма спрямована на запобігання та швидке реагування на сарану, а також на пошук нових технологій з контролю за комахами, що передбачає використання пестицидів, які завдають менше шкоди навколишньому середовищу.
Основний внесок у розмірі 1,6 млн. дол США в цю програму внесло Агентство міжнародного розвитку США. В даний час ведуться переговори з іншими донорами, включаючи Російську Федерацію, Францію та Туреччину, які висловили готовність підтримати проект.
«Коли одна країна стикається з нашестям сарани, висока ймовірність виникнення подібної ситуації, принаймні, в одній із сусідніх країн», - сказала фахівець ФАО в боротьбі з сараною Енні Монар.
Ці мігруючі комахи-паразити можуть подолати відстані до 100 км на день, вони надзвичайно легко пристосовуються до мінливих погодних умов.