Російська гірничо-металургійна компанія «Норільський нікель», власником якої є один із найбагатших людей РФ Володимир Потанін, має намір скоротити виробництво нікелю та кобальту, тобто ключових складових для акумуляторних батарей. Про це повідомляє Bloomberg.
Як зазначає видання, причини скорочення виробництва: затримка ремонту заводу, вереснева пожежа на НПЗ, припинення постачання обладнання та технологій західними фірмами.
«Найбільший російський виробник рафінованого нікелю, ймовірно, знизить випуск цього металу на 4-5% із рівня 219 тисяч тонн у 2022 році через проведення ремонтних робіт, перенесених з минулого року внаслідок проблеми з постачанням обладнання. Виробництво кобальту скоротиться більш ніж удвічі порівняно з тим, що було до вересневої пожежі на АЕС», — повідомив старший віце-президент компанії Сергій Степанов.
Хоча США та Великобританія запровадили санкції проти головного акціонера «Норнікелю» Володимира Потаніна, жодних санкцій щодо самої компанії та експорту російських металів не було накладено.
"Однак війна в Україні призвела до перебоїв у логістиці, страхуванні та перевезеннях", - зазначає Bloomberg.
«Минулого року компанія зосередилася на відновленні своїх ланцюжків постачання і зуміла привезти деяке виробниче обладнання з Азії. Цього року потрібно буде здійснити відкладений ремонт», — запевнив Степанов.
"Норнікель" контролює приблизно десяту частину світового ринку нікелю. Нікель і кобальт використовують у батареях і мають вирішальне значення для «зеленої» революції.
Тим не менш Bloomberg вважає, що компанія Потаніна може виробити 2,6 млн унцій паладію та 643 тисячі унцій платини цього року. У 2022 році було вироблено 2,79 млн унцій паладію та 651 тисяча унцій платини.