UA / RU
Підтримати ZN.ua

Санкції проти РФ: "Газпром" йде на новий антирекорд за збитками, але компанії потрібно «допомогти»

Нафтовий сектор досі виручає "Газпром".

Російський Газпром отримав 629,1 млрд. рублів чистого збитку у 2023 році (проти чистого прибутку у 2022 році у розмірі 1,23 трлн. рублів). Ця тенденція продовжилась і у поточному році. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу").

Так, у І кварталі 2024 року доходи федерального бюджету від газового експорту скоротились порівняно з аналогічним періодом минулого року ще на 17% (а порівняно з І кварталом 2022 року – у 4,4 рази). У грошовому вимірі з поправкою на інфляцію казна недорахувалась квартальних доходів у розмірі 418 млрд. рублів.

Як нагадав депутат, раніше Газпром лише раз у своїй історії завершував рік з мінусом – у 1999 році, але тоді підсумковий збиток був у 8 разів меншим (-79 млрд. рублів).

"Однак наразі варто звернути увагу на нафтовий сектор і посилити у ньому санкції. Зокрема, як у частині перегляду «стелі», так і вжиття додаткових заходів до порушників режиму обмежень та застосування вторинних санкцій до «помічників» держави-агресора", - вважає депутат. 

Читайте також: «Газпром» пішов у мінус – звіт зафіксував «впевнені» мільярдні збитки

Оскільки «стеля цін» працює все гірше, найбільші країни Азії практично регулярно (лише з незначними і нетривалими зупинками) приймають російську нафту, поступово знайшлися «альтернативні» страхувальники та надавачі послуг, росії частіше доводиться організовуватиоперації з реєстрації / перереєстрації фірм-прокладок та танкерів, але це не сильно заважає – по факту тіньовий флот танкерів зростає, а запроваджувані проти них обмеження не завжди встигають стати результативними через «нових» вже власників і перевізників.