Санкції президента США Дональда Трампа проти Ірану і Венесуели призвели до збільшення попиту на російську марку сирої нафти і збільшили доходи для експортерів країни. Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Російські нафтові компанії отримали щонайменше 905 мільйонів доларів додаткових доходів у період з листопада по липень, а вартість бареля російської Urals досягла високого рівня щодо Brent.
Зазначається, що санкції дали поштовх попиту на російську нафту після скорочення видобутку з боку країн OPEC+. Зокрема, зріс попит на Urals в Середземноморському регіоні, де місцеві компанії раніше в основному купували нафту в Ірану.
США в кінці січня оголосили про санкції проти Венесуели і скасували винятки для деяких покупців іранської нафти з травня. Ця міра створила дефіцит важкої, кислої сировини, хоча російська нафта вважається гіршою за якістю.
Наприкінці червня США запровадили санкції проти верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї і його адміністрації. Міністр фінансів США Стівен Мнучин тоді сказав, що розпорядження, підписане Дональдом Трампом, заблокує мільярди додаткових доларів іранських активів, що призведе до подальшого стиснення країни на тлі загострення напруженості у відносинах з Вашингтоном.
До цього США також неодноразово вводили проти Ірану санкції, наносячи удари у першу чергу у його основну статтю доходу – нафтоторгівлю. Проте ні до яких рішучих успіхів дії Вашингтона не привели – Іран, як і раніше, сильний, налаштований антиамериканськи і готовий до опору.
Детальніше про конфлікт між США та Іраном читайте у матеріалі Віталія Федяніна "Міна в Затоці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".