UA / RU
Підтримати ZN.ua

S&P: Україна може допустити дефолт за зовнішнім боргом

Якщо вибори пройдуть гладко, а територіальна цілісність, не рахуючи Криму, буде збережена, підсумок буде куди кращий, ніж якщо ця проблема загостриться.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's вважає, що подальша втрата територій в охопленій протестами і кровопролиттям Україною загрожує дефолтом по зовнішньому боргу і зазначає, що поточний рейтинг "ССС" ясно вказує на такий ризик.

"Якщо Україна втратить частину своєї територіальної цілісності, вона, швидше за все, не зможе погашати кредити...", - сказав в інтерв'ю Reuters глава комітету суверенних рейтингів S&P Джон Чамберс.

Росія вже анексувала український Крим, в інших регіонах країни зростає напруженість. Зіткнення прихильників і супротивників РФ в Одесі в суботу закінчилися загибеллю як мінімум 42 чоловік, більшість з яких - проросійські демонстранти - були заблоковані і живцем згоріли в місцевому Будинку профспілок.

"Україна увійшла в кризу з помірним державним боргом при існуючому обмінному курсі. Але очевидно, що якщо обмінний курс впаде і вони втратять нові шматки своєї території, їх здатність обслуговувати свій борг буде поставлена під загрозу", - сказав Чамберс.

На тлі серйозного загострення внутрішньополітичної обстановки в лютому поточного року S&P знизило довгостроковий валютний рейтинг України до "ССС" з "ССС+" і присвоїло йому негативний прогноз. S&P планує переглянути кредитний рейтинг України 11 липня.

Міжнародний валютний фонд цього тижня схвалив дворічну програму допомоги Україні на суму 17 млрд дол.. щоб допомогти відновити економіку після декількох місяців потрясінь. Фонд попередив, що втрата Україною територій на сході, швидше за все, потребуватиме додаткового фінансування.

МВФ також повідомив, що погіршення відносин між Україною і Росією, ключовим експортним ринком для Києва, може завдати ще більшої шкоди українській економіці.

Перша порція допомоги Києву від МВФ у розмірі 3,2 Млрд дол. допоможе йому здійснити термінові виплати. Україні також обіцяна допомога Євросоюзу в розмірі 2,7 млрд дол., з яких 1 млрд дол. має надійти вже в травні.

Незважаючи на кризу, нове керівництво в Києві має намір провести загальнонаціональні президентські вибори 25 травня. Тим часом економіка України, як очікується, скоротиться.

"Які б прогнози хто не робив, вони будуть визначатися політичною ситуацією, - сказав Чамберс. - Так що, якщо вибори пройдуть гладко, а територіальна цілісність, не рахуючи Криму, буде збережена, підсумок буде куди краще, ніж якщо ця проблема посилиться... За останні кілька днів ситуація погіршилася".

"Можливо, занадто рано обговорювати розділену Україну", - додав Чамберс, зазначивши, що крім промислової бази на сході країна має виробництвами в інших регіонах, так само як і сільським господарством, в той час як "її людський капітал такий же гарний, як і в будь-якій іншій країні регіону".

"Але, зрозуміло, що якщо ви переживаєте період високої політичної нестабільності, він скорочує ваші можливості обслуговувати борг або надавати державні послуги в принципі". !zn

Читайте також:

Moody's погрожує знизити рейтинг Росії з-за кримського кризи

S&P: Якщо не врегулювати "українська криза", рубль знеціниться на 10%

Агентство S&P знизило прогноз по рейтингу Росії після санкцій США і ЄС

S&P знизило рейтинг України до переддефолтного рівня