Сумарна ймовірність дефолту України протягом наступних п'яти років зросла з 34,8% до 44,25%.
Такі дані наводить міжнародна компанія S&P Capital IQ, яка входить в одну групу з рейтинговим агентством Standard & Poor's.
За даними S&P Capital IQ, Україна посіла сьоме місце в рейтингу найбільш ризикових країн світу. При цьому в попередньому дослідженні країна займала шосту позицію (зниження в рейтингу передбачає зниження ймовірності дефолту щодо інших країн).
Разом з цим, компанія відзначає загальне підвищення рівня ризику дефолту країн після заяви ФРС США в кінці травня про ймовірне скорочення програми "кількісного стимулювання" економіки, передає ТСН.
"Зазначена новина прискорила вихід інвесторів з "ризикових активів" (у число яких входять і українські єврооблігації), в результаті чого їх прибутковість різко зросла", - наголошується в дослідженні.
Нагадаємо, згідно з даними Держскарбниці, з початку 2013 року, по 15 липня держзапозичення склали 79,56 млрд грн (у тому числі внутрішні - 61,58 млрд грн) при плані на сім місяців 92,57 млрд грн.
Згідно середньострокової стратегії управління державним боргом на 2013-2015 рр.., Україна в поточному році планує збільшити державні запозичення на 31,7% - до 135,5 млрд грн з часткою внутрішніх у 68,6%.
Як писав DT.UA, за оцінками фахівців, в Україні середній рівень зовнішнього боргу - близько 30% ВВП.
При цьому залучені Україною позики відрізняються своєю короткостроковістю і високим рівнем процентних ставок, і обслуговування держборгу перевищує витрати з бюджету на освіту та охорону здоров'я, разом узяті.
Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз рейтингів України зі "стабільного" до "негативного". Разом з погіршенням прогнозу агентство також підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента в національній та іноземній валюті В, а також короткострокові рейтинги В (наявність певних кредитних ризиків при обмеженому запасі міцності).
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) вдруге в цьому році погіршив прогноз розвитку української економіки і тепер очікує її зниження на 0,5%. !zn
Читайте також:
Дефіцит держбюджету України зріс утричі
Поточна вартість зовнішніх запозичень для України знизиться, - експерт
МВФ знизив прогноз зростання економіки України до нуля