UA / RU
Підтримати ZN.ua

S&P: Банки РФ - аутсайдери серед економік, що розвиваються

Аналітики передрікають російським банкам великі випробування.

Агентство Standard & Poor's назвало російські банки найбільш уразливими серед установ семи найбільших ринків, що розвиваються, пише Reuters.

"Ми бачимо, що російські банки залишаються найбільш вразливими в умовах складного операційного середовища - в ситуації, що склалася під впливом західних санкцій та зниження економічного зростання...", - відзначає аналітик S&P Мохамед Дамак.

П'ять найбільших банків РФ, на які припадає більше 50% активів сектора, відчули на собі санкції Заходу. Чим довше триватимуть обмеження на доступ до капіталу, тим більше у них буде складнощів з фондуванням.

"Ми думаємо, що непрямі наслідки санкцій, можливо, мають більш довгостроковий характер. Зокрема, втрата довіри інвесторів, загальне сприйняття ризиків, пов'язаних з фінансуванням російських банків, плюс збільшення відтоку капіталу і слабке економічне зростання можуть боляче вдарити по сектору, ніж безпосередні наслідки санкцій", - йдеться у звіті.

Як прогнозує S&P, уповільнення зростання ВВП РФ в нинішньому році складе 0,3%, у 2015 році очікується зростання на 1,1%.

Стагнація вкладів фізосіб, ризики відтоку депозитів великих корпоративних клієнтів, які служили основною підмогою для ліквідності, посилюють залежність російських банків від засобів ЦБР, відзначає агентство.

Частка коштів Центробанку в зобов'язаннях банків становить 10%. При цьому пікове значення кризового 2009 року становило 13%.

"На додаток до ризиків фінансування ми думаємо, що слабкі економічні перспективи призведуть до зростання проблемних кредитів у банків, і це впливатиме на їх капітал і рентабельність", - йдеться у звіті.

Разом з Росією S&P оцінює ризики банків ще шести країн з економікою, що розвивається, - Китаю, Індії, Туреччини, Південної Африки, Бразилії та Мексики.

Російський суверенний рейтинг за версією S&P знаходиться на рівні BBB- - найнижчій сходинці інвестиційного рівня.