UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рятувати металургійну галузь можна скороченням споживання газу - експерт

Економія газу є розумним рішенням в умовах падіння попиту на метал на світових ринках і дасть можливість не тільки заощадити великі гроші собі і державі, але й підняти ліквідність металопродукції.

Після будівництва установок вдування пиловугільного палива на всіх металургійних комбінатах, що входять в структуру бізнесу групи СКМ, споживання газу знизиться в три рази.

Про це заявив в інтерв'ю «Комментариям» генеральний директор компанії Олег Попов.
За його словами, інвестиції в установку ПВП є пріоритетом, який буде реалізований незалежно від можливих кризових явищ у металургії.

«Аглофабрика в Єнакієвому - це пріоритетний проект. Реконструкція аглофабрики на комбінаті ім. Ілліча - теж пріоритетний проект, - зазначив Попов. - У минулому році «Метінвест» спожив майже 3 млрд. кубометрів газу, в цьому плануємо вийти на - 2,2 млн. куб. м. Після встановлення ПВП на всіх комбінатах будемо споживати до 1 млрд. куб. м., а при поточних цінах на газ - це більше $30 економії на кожній тонні чавуну».

При цьому він особливо відзначив, що при невизначеності прогнозів щодо можливої економічної кризи треба «бути готовим до найгіршого і інвестувати в ті пріоритетні речі, в які інвестувати необхідно, а не сидіти і думати: добре буде, погано або зовсім погано».

Економія газу є розумним рішенням в умовах падіння попиту на метал на світових ринках і дасть можливість компанії не тільки заощадити великі гроші собі і державі, але й підняти ліквідність металопродукції, вважає заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський.

«Основні ринки, з якими працює «Метінвест» - це Близький Схід, Північна Африка і Південно-Східна Азія. Тут природним чином доводиться конкурувати з Китаєм. І зниження собівартості не тільки дозволяє робити це більш успішно, але і вивільнити кошти для додаткової модернізації металургійних виробництв в Україні без залучення яких-небудь зовнішніх запозичень», - підкреслив Яблонський. !zn