UA / RU
Підтримати ZN.ua

RWE вважає контракт з "Нафтогазом" прийнятним

Незважаючи на те, що, укладаючи контракт з "Нафтогазом", RWE пішла на досить високий ризик", в принципі ділові відносини з Україною є вигідними і мають перспективу для подальшого співробітництва.

Німецька RWE Supply&Trading GmbH вважає контракт з НАК "Нафтогаз України" "задовільно прибутковим", хоча і дещо проблематичним у деяких сферах, і розраховує на продовження ділових відносин з Україною "в довгостроковій перспективі".

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів головний виконавчий директор RWE Supply&Trading GmbH Стефан Юдіш.

"В принципі ми не ведемо або намагаємося не вступати в ділові відносини, які, принаймні, коли ми їх плануємо і зважуємо ризики, не для нас були б вигідними (прибутковими). Контракт з "Нафтогазом України" є в деяких сферах дещо проблематичним, тому що ми взялися за те, чого раніше ніколи не робили. І ми пішли на досить високий ризик, наприклад, ризик переривання реверсних постачань з Німеччини через Польщу в Україну. Частина цих ризиків матеріалізувалася. Наприклад, потік поставок переривався, і ми були змушені частину газу, який закупили і планували поставити на український ринок, знову реалізовувати на німецькому ринку, та переважно без прибутку. Однак контракт з "Нафтогазом", враховуючи структуру ризиків, можна вважати прийнятним прибутковим", - сказав Стефан Юдіш.

За словами виконавчого віце-президента Андре Штраке, відносини RWE і "Нафтогазу України" за своєю структурою - це "велика рамкова угода, яка включає менші договори, що визначають термін дії кожного з них і ціни", і ці договори досить різні. "Ми сподіваємося, що й після виконання рамкової угоди контракт залишиться привабливим для обох сторін", - підкреслює виконавчий віце-президент RWE. "Україна - це не клієнт, а торговельний партнер", - додає він.

При цьому Стефан Юдіш також розраховує на підписання у майбутньому (в разі можливості імпортувати газ в Україну з Німеччини через Чехію та Словаччину) більшого числа контрактів, в тому числі, з НАК "Нафтогаз України". "Можна стверджувати, що буде набагато більше контрактів з нами, а також, цілком можливо, з іншими учасниками ринку, а Україна стане дійсно відкритим ринком", - прогнозує він.

Юдіш також зазначив, що до RWE, крім "Нафтогазу", в Україні також зверталися "інші великі споживачі газу, включаючи торговців газом, з приводу можливості і бажання вести з нами справи". За його словами, компанія "в принципі до цього готова", але тільки після виконання рамкової угоди з "Нафтогазом".

"... Ми прийшли в Україну не за тим, щоб підписати тільки один контракт. Ми тут, оскільки думаємо займатися тут бізнесом в довгостроковій перспективі, тому що ваша країна має майбутнє не тільки з позиції газу, але і в сфері електроенергії, вугілля, можливо, і в інших сферах. Тобто для нас бізнес в Україні не метелик-поденка, а те, що ми зараз робимо, - це початок довгострокових ділових відносин з Україною і українськими підприємствами", - говорить топ-менеджер RWEST.

Повний текст інтерв'ю Алли Єрьоменко та Андрія Чубика з топ-менеджерами RWE Supply&Trading GmbH "Україна для RWE не метелик-поденка, а перспективний торговельний партнер" читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Реверс - не шантаж

Газ від RWE обходиться Україні на 100 дол. дешевше, ніж куплений на кордоні з РФ

RWE не ставить відносини з Україною в залежність від цінових поступок "Газпрому"