UA / RU
Підтримати ZN.ua

Румунські фермери, які блокують кордон з Україною, заявили про «нескінченно довгий» протест

Протестувальники вимагають змін у румунському законодавстві 

Румунські перевізники та фермери, які знову перекрили кордон з Україною в районі пункту пропуску «Сірет», заявили, що переговори з Мінфіном 14 січня були безрезультатними і вони продовжать свої акції.

«За підсумками зустрічі з міністром фінансів ми заявляємо, що домовленості досягнуто не було... Через угоди, укладені Румунією в Європейській комісії, не було знайдено рішень для скорочення бюджетних витрат у всіх сферах. Підсумовуючи, наш протест триватиме нескінченно довго, поки ця влада не зрозуміє, що неспроможна керувати країною», – заявив представник протестувальників Дануц Андруш, повідомляє Digi24. 

Читайте також: Україна домовляється про синхронізацію електронної черги на кордоні з Молдовою та Румунією

За його словами, фермери та перевізники продовжать протестувати, «тому що це наш єдиний спосіб заявити про проблеми цих двох соціальних груп». Протестувальники вимагають змін законодавства, що стосуються не лише сільського господарства й транспорту, а й «всіх державних інституцій, у тому числі Національного банку», бо «є правила, які ми більше не можемо терпіти». 

Протестувальники вимагають змін у податковому законодавстві, зменшення бюрократії, спрощення інвестування та субсидії.

Читайте також: Глава МЗС Румунії: Європа повинна показати, що немає жодної втоми від допомоги Україні

Нагадаємо, на підсумковій пресконференції за 2023 рік президент Володимир Зеленський повідомив, що Румунія та Молдова допомогли Україні із вивезенням зерна, оскільки Польща заблокувала експорт.  

Нещодавно Європейська комісія схвалила Румунії програму на 126 мільйонів євро для підтримки портів, через які збільшилися торговельні потоки після початку повномасштабної війни Росії проти України. Раніше Україна та Румунія вирішили 20-річний спір щодо каналу «Дунай – Чорне море», який стосувався зобов’язань України за Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті. Також Румунія стала дев'ятою країною, яка розпочала з Україною двосторонні переговори щодо безпекової угоди.