UA / RU
Підтримати ZN.ua

Румунія посилить контроль транзиту агропродукції з України, але поки не заборонить імпорт

Водночас, Бухарест просить Київ обмежити експорт деяких товарів.

Румунія почне опечатувати та контролювати транзит українських зернових через свою територію, а також перевіряти якість сільськогосподарських товарів з держави в прикордонних пунктах пропуску на відповідність європейським стандартам після виявлення Словаччиною забороненого пестициду в партії нашої пшениці. При цьому країна не буде запроваджувати заборону на ввезення продовольства з України, пише Reuters із посиланням на румунське Міністерство агрополітики.

Міністр аграрної політики та продовольства нашої держави Микола Сольський запевнив, що сусідня країна "не ставить під сумнів" транзит української сільгосппродукції через свої порти. Цей висновок став результатом його онлайн-розмови з міністром сільського господарства й сільського розвитку Румунії Петре Деа.

"Як член ЄС Румунія підтримує заходи Європейської комісії щодо допомоги Україні та продовжить забезпечувати транзит зерна до третіх країн і роботу традиційних комерційних маршрутів", – додали в Бухаресті.

Водночас, за даними Reuters, Деа попросив українського колегу "швидко" знайти рішення для обмеження експорту зерна та олійних культур на румунську територію.

Читайте також: Єврокомісія пропонує ще 100 млн євро фермерам з ЄС для вирішення проблеми імпорту зерна з України

Як зазначили в Мінагрополітики України, сторони домовилися обговорити інші питання транзиту та імпорту продовольства на зустрічі в Румунії в п‘ятницю, 21 квітня.

Днем раніше Україна домовилася про відновлення транзиту своєї сільськогосподарської продукції через Польщу після введення тимчасової заборони на такий імпорт у країну. Ця держава теж буде контролювати перевезення певних вантажів.

Тимчасову заборону імпорту деяких продовольчих товарів з України також ухвалила Угорщина, пообіцявши не блокувати транзит. Болгарія розглядає аналогічні заходи. Коментуючи рішення Польщі та Угорщини заборонити ввезення сільськогосподарської продукції з України, Європейська комісія наголосила на неприпустимості односторонніх дій у сфері торгівлі – такі кроки мали узгодити з ЄС.

Ще в лютому ми попереджали, що це лише питання часу, коли відносини України із європейськими сусідами зіпсуються через наш демпінг на ринку зернових. Та наші урядовці до останнього не помічали проблеми й досі не усвідомлюють її політичної ваги. Чому "У ЄС не раді українському зерну, і це не суто ринкове питання", пояснює Юлія Самаєва.