UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Ручні енергокомпанії»: які наслідки для держпідприємств та чим ризикує Банкова

Влада ризикує не отримати гроші від іноземних партнерів.

«Енергоатом» і «Центренерго» — найкраща ілюстрація того, що стається з компаніями, де менеджмент виконує будь-яку забаганку політиків чи чиновників. У них уже давно немає грошей на виконання соціальних зобов’язань, тобто забезпечення ресурсу для того, щоб у населення були доступні тарифи. Про це пише Микола Тесля, енергетик, управлінець, економіст, у матеріалі для ZN.UA – «Банкова переводить енергокомпанії у ручне керування. Слідкуємо за руками».

«От тільки іноземні партнери гри не оцінили вже. В офісі президента досі в це не вірять, але союзники чітко розуміють, чим є енергетика для української влади. Запасним варіантом розпилу грошей на відновлення країни. Можна створити фонд з управління, фонд з контролю над фондом з управління — що завгодно. Відбудовувати мережі, генерацію, видобувні потужності будуть все одно державні компанії. Вони — «остання миля» використання інвестицій у відбудову. І саме тому йде боротьба за контроль над ними. Або «ручний» з офісу чи з прем’єрського крісла, або прозорий за правилами», - пише автор.

Тесля вважає, що іноземці все розуміют, а ще вони знають, що робити у таких випадках. «Просто не дадуть грошей», - пише він.

До речі, нещодавно посол США в Україні звернула увагу на необхідність «прозорого управління» в Укренерго та Оператором ГТС.

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.