UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рубль ще не досяг дна, йому загрожує подальша девальвація - Bloomberg

У рубля немає фундаментальних факторів підтримки.

Рубль слабшає після зниження процентних ставок Центробанком РФ, в лютому через боргових платежів в іноземній валюті російським компаніям знадобиться придбати іноземної валюти на $ 10,2 млрд, пише агентство Bloomberg.

Кредити і облігації матимуть ще більший тиск на рубль, який був найбільшою невдахою на ринках у січні на тлі низької ціни на нафту і санкцій через конфлікт в Україні.

"Раптове зниження ключової ставки та відсутність ясності в політиці Центрального банку продовжує чинити тиск на рубль", - вважає головний інвестиційний директор R & B Investment Fund Ltd. у Москві Андрій Вашевник. "Великі виплати по іноземної заборгованості будуть чинити тиск на валюту. Я очікую, що рубль буде ще більше слабшати, оскільки немає ніяких фундаментальних факторів підтримки", - говорить він.

"Ви думаєте, рубль вже майже досяг дна? Інвесторам слід почекати ще місяць, перш ніж вони зможуть це стверджувати", - йдеться в статті. Як йдеться у публікації агентства, поряд зі зниженням ключової ставки існує загроза посилення санкцій через конфлікт в Україні. Обсяг корпоративних боргів, необхідних для погашення в лютому, буде найбільшим в цьому році, оскільки на нього доведеться майже чверть всіх виплат за 2015 рік.

Компанії через брак євро і доларів, будуть продавати рублі, що посилить додатковий тиск на національну валюту. Російські компанії змушені накопичувати готівкову іноземну валюту, оскільки доступ до ринків капіталу закритий.

"Важкий валютний борг, який потрібно погасити в лютому, може викликати новий криза довіри до рубля. Якщо на ці платежі наложатся подальше зниження цін на нафту, ескалація українського конфлікту і загроза посилення санкцій, то Росія зіткнеться з новим нападом волатильності", - зазначила директор зі стратегії на ринках, що розвиваються SEB AB в Стокгольмі Пера Хаммарлунда.

Читайте також: Віце-президент Європарламенту запропонував зробити рубль неконвертованим

Видання The Wall Street Journal писала, що Путін відчайдушно намагається зберегти видимість зростання економіки. Кремль знижує ключові процентні ставки, незважаючи на валютні та інфляційні ризики. Заходу слід зараз скористатися моментом, поки російський президент Володимир Путін робить вигляд, що економіка його країни демонструє зростання, вважає авто статті.