UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розробників гіперзвукових ракет Путіна масово заарештовують за держзраду

Кримінального переслідування в Сибірському відділенні РАН вже зазнали 16 осіб.

Хвиля справ про державну зраду, що охопила Росію після початку війни в Україні, докотилася до найбільшого наукового центру російської оборонної промисловості. Про це пише The Moscow Times.

Як повідомляє видання, у вівторок, 16 травня, співробітники Інституту теоретичної та прикладної механіки, що спеціалізується на створенні гіперзвукових літальних апаратів, опублікували відкритий лист, в якому повідомили про арешт за підозрою в держзраді Валерія Звегінцева - доктора технічних наук та головного наукового співробітника, який заснував в інституті лабораторію «Аерогазодинаміки великих швидкостей».

Читайте також: Резніков підрахував, скільки "Кинджалів" залишилося у Росії

Таким чином, вже троє вчених новосибірського Інституту заарештовані силовиками за статтею, максимальне покарання за якою цього року стало довічним – державна зрада.

Як виявилося, Звягінцев перебуває під домашнім арештом ще з 7 квітня.

Його безпосереднього керівника, директора ІТПМ Олександра Шиплюка, помістили в СІЗО “Лефортово” у серпні минулого року, через кілька днів після арешту головного наукового співробітника Анатолія Маслова. Обом пред'явлені звинувачення за тією ж статтею — 275 КК РФ «Держзрада».

За даними Academ.info, Маслова, зокрема, запідозрили у передачі Китаю даних, пов'язаних із гіперзвуковими технологіями.  

Шиплюк та Маслов понад 10 років займалися гіперзвуковими ракетами. Експериментальний дизайн такої зброї вони презентували ще у 2012 році на науковому семінарі у Франції. Через чотири роки з'явилася робота спільного авторства двох вчених про аеродинамічні дослідження при гіперзвукових швидкостях.

Шиплюк останніми роками також займався захисним покриттям гіперзвукових ракет.

Загалом у Сибірському відділенні РАН, яке відоме сильним потенціалом у фізико-математичній області, кримінального переслідування зазнали 16 осіб, включаючи екс-главу, академіка РАН Олександра Асєєва. Один із вчених - 54-річний Дмитро Колкер, завідувач лабораторії квантових оптичних технологій Новосибірського державного університету, - помер у московському СІЗО незабаром після арешту співробітниками ФСБ.

Про створення в Росії гіперзвукової зброї диктатор Володимир Путін оголосив 1 березня 2018 року. У ході послання Федеральним зборам він показав мультиплікаційну презентацію, де ворогів вражали протикорабельна ракета Циркон і плануючий блок Авангард. Останній, як стверджував Путін, розвиває швидкість понад 20 обертів і тане в польоті, як ескімо.

Нагадаємо, у ніч на 16 травня Київ зазнав  виняткову за своєю щільністю ракетну атаку - ворог запустив максимальну кількість ракет за найкоротший проміжок часу. Проте усі ці ракети були збиті силами українських протиповітряних сил, включаючи 6 ракет Кинджал, щодо яких Росія розповсюджувала легенду про їх невразливість.