Протягом 2023 року "пакунок малюка" отримали 37 369 сімей. Про таку можливість отримати одноразову допомогу від держави нагадують в Мінсоцполітики.
Бебі-бокс видають в пологовому відділенні. В набір входить понад 90 різних високоякісних предметів та засобів, призначених для догляду за новонародженими. Вартість закупівлі бебі-боксу становить для держави 6778 грн. Предмети з набору обійдуться сім'ї утричі дорожче, якщо купувати в роздріб. Деякі речі знадобляться не лише в перші місяці життя дитини, а й протягом року.
Найбільше пакунків було видано в Києві та області (5764), а також у Львівському (2677), Дніпропетровському (2608), Одеському (2478), Житомирському (2065) регіонах.
За п’ять років існування програми розмір допомоги збільшився майже двічі – зараз це величезна коробка вагою майже в 16 кг.
Бебі-бокс можна отримати за місцем проживання, для цього необхідно подати заяву про отримання «пакунка малюка» до органів соцзахисту населення чи ЦНАПу. На це дається 30 днів з моменту народження дитини.
Отримання бебі-бокса не обмежує право сім'ї на інші види соціальної підтримки, передбачені національним законодавством.
Через війну народжуваність в Україні знизилася до однієї з найнижчих у світі (близько 0,7 дитини на одну жінку), що є однією з причин скорочення населення країни, що у майбутньому може стати однією з умов нової війни, вважають демографи. За прогнозами Інституту демографії та соціальних досліджень, кількість населення України до 2033 року може становити 26-35 мільйонів осіб.
Про те, як покращити показники народжуваності у нашій державі розповідає директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім.Птухи НАН України Елла Лібанова у статті для ZN.UA "Народжуваність в Україні: що змінилося і що зміниться після Перемоги".