UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Роснефть» купила ТНК-ВР за 61 млрд доларів

Президент «Роснефти» Ігор Сєчін оцінив сукупну вартість купівлі 100% акцій ТНК-ВР в 61 мільярд доларів. Президент Росії Володимир Путін назвав ціну хорошою.

«Роснефть» оголосила про підписання угоди з британською BP про купівлю 50% акцій ТНК-ВР. Про це йдеться в офіційному прес-релізі російської держкомпанії. Крім того, «Роснефть» домовилася про придбання другої половини акцій ТНК-ВР у російських акціонерів фірми - консорціуму AAR ("Альфа-Груп», Access Industries і "Ренова").

Як вказується у повідомленні, «Роснефть» заплатить британцям за 50% акцій ТНК-ВР 17,1 мільярда доларів і 12,84% своїх акцій. Окрім того, ВР також запропонувала «Роснефти» викупити додаткові 5,66% цінних паперів у її материнській компанії - "Роснефтегаз». Ці 600 мільйонів акцій «Роснефти» британці готові викупити за вісім доларів за штуку. «Роснефтегаз» може прийняти пропозицію ВР до 3 грудня поточного року.

З урахуванням вже наявної у ВР частки у «Роснефти» в 1,25%, після завершення угоди британській компанії буде належати у російській 19,75% акцій. Це дозволить ВР призначити двох членів ради директорів «Роснефти» з дев'яти.

Що стосується угоди з AAR, її сума складе 28 мільярдів доларів «за умови досягнення домовленостей щодо зобов'язуючих документів, отримання корпоративних і регуляторних схвалень, і виконання деяких інших умов». Угода з AAR є повністю незалежною від угоди з ВР.

Акції «Роснефти» на новинах про угоду з ВР зросли до максимуму з середини березня. До середини торгів на Московській біржі 22 жовтня папери «Роснефти» подорожчали більш ніж на три відсотки до 220,62 рубля.

Президент «Роснефти» Ігор Сєчін оцінив сукупну вартість купівлі 100% акцій ТНК-ВР в 61 мільярд доларів.

У свою чергу, президент Росії Володимир Путін назвав ціну хорошою, «навіть з невеликою премією». «Це сигнал хороший, хороша, велика операція, яка важлива не тільки для енергетичного сектору, але й для всієї економіки», - сказав Путін. !zn

Читайте також:

Фірташ знаходиться на фінальній стадії покупки Лисичанського НПЗ

Стокгольмський арбітраж заборонив угоду BP, яку «благословив» Путін

«Роснефть» і ExxonMobil будуть видобувати нафту на шельфі Чорного моря