UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Роснафта" звинуватила Центробанк в краху російської економіки

Дії ЦБ, на думку віце-президента "Роснафти", тільки погіршують ситуацію.

У "Роснафті" вважаю, що дії Центробанку РФ загнали економіку в стан рецесії.

"ЦБ стверджував, стверджує і продовжує стверджувати, що він не відповідає за економічне зростання, тільки за рубль. Ну от на могилі російської економіки і буде написано: "Рубль стояв міцно". Монетарна політика ЦБ, яку здійснювали ще до Набіулліної, загнала економіку в рецесію. Без всяких санкцій, без усього, просто курсовою політикою", - заявив віце-президент, прес-секретар "Роснефти" Михайло Леонтьєв.

На думку представника "Роснефти", не дивлячись на наявну у регулятора функцію валютного контролю, ЦБ нею не користується.

В ніч на 16 грудня рада директорів Банку Росії різко підвищив ключову ставку - з 10,5% до 17% річних. Таким чином ЦБ хотів обмежити різко збільшені девальваційні та інфляційні ризики. Після цього рубль зміцнився по відношенню е долара і євро майже на 5 рублів, але вже до середини дня обвалився з новою силою: євро перевищив 83 рубля, а долар - 66 рублів.

Одним з факторів обвалу курсу рубля, за словами директора з макроекономічних досліджень Вищої школи економіки Сергія Алексашенко, могла стати реакція ринку на розміщення облігацій "Роснефти" в обсязі 625 млрд рублів. Інформації про те, хто став покупцем цінних паперів нафтової компанії, не є, проте передбачається, що це могли бути великі державні банки. При цьому Центробанк майже відразу дозволив фінансовим організаціям використовувати облігації в якості застави по кредитах.

За словами головного економіста АФК "Система" Євгена Надоршина, якщо отримані "Роснефтью" кошти будуть витрачені на російському ринку, це фактично стане емісією грошей і посприяє розгону інфляції. Втім, в "Роснефти" заявили, що кошти будуть спрямовані на проекти всередині Росії, а не на купівлю іноземної валюти.

Читайте також: Центробанк Росії відповів протестувальникам: ми застерігали від кредитів у валюті

Фондовий ринок Росії обвалився через падіння курсу рубля по відношенню до долара і євро. Акції російських нафтогазових компаній торгуються в мінусі. GDR "Газпрому" подешевшали на 18,51%, акції - на 10,02%, GDR "Роснефти" втрачають у ціні 11,87%, звичайні акції - 8,19%.