UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський ВТБ хоче поступово згорнути бізнес в Україні

ВТБ має намір обмежитися одним офісом у Києві.

ВТБ, другий за розміром активів банк Росії, має намір поступово скорочувати бізнес в Україні. Допускається також можливість закриття фінустанови. Як заявив глава банку Андрій Костін, цей процес займе мінімум 1,5 року, повідомляє ПРАЙМ.

"Ми швидше будемо стискати наш міжнародний бізнес. Українська ситуація зрозуміла - ми продали б, але там лукавий підхід полягає в тому, що по суті ніхто (з потенційних покупців - ред.)... не може отримати згоду на купівлю банку", - сказав Костін.

Раніше Костін заявляв, що у ВТБ є дві пропозиції від українських інвесторів щодо купівлі бізнесу в Україні, однак Нацбанк України гальмує угоду.

"Я вважаю, що українська влада не хоче продажу наших банків, вона хоче їх вбити потихеньку, втопити. До цього буде вести справу, на мій погляд. Тому ми зараз паралельно з пошуком чергових покупців... взяли курс на різке стиснення. Для стиснення нам потрібні додаткові гроші, тому ми продаємо активи, у тому числі заставні", - пояснив глава ВТБ. За його словами, ВТБ може продати свою головну будівлю в Києві і за рахунок виручених коштів розплатитися з клієнтами.

В перспективі ВТБ має намір звести український бізнес фактично до одного офісу в Києві, повідомив Костін. "Далі функціонувати в такому усіченому варіанті. Поки що іншого виходу не бачу. Мінімум 1,5 року доведеться це робити... Треба стиснутися і подивитися, що буде. Зрештою, може, і закрити банк", - уклав глава ВТБ.

Нагадаємо, що жодна із заявок від потенційних покупців українських "дочок" російського "ВТБ" поки не схвалена НБУ.

Повідомлялося, що група "ВТБ" має намір продати свої українські дочірні банки "БМ банк" і "ВТБ Банк". При цьому до "БМ Банку" проявляють інтерес українські інвестори.

16 березня, президент України Петро Порошенко затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнуться ПАТ "Ощадбанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк".