UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський "ВТБ" готовий трансформувати українську "дочку" в фінансову компанію

Продаж "ВТБ Банку" також розглядається.

Російський "ВТБ" не виключає, що одним з варіантів перетворення його української "дочки" - "ВТБ Банку" – буде трансформація у фінансову компанію.

Про це повідомив голова "ВТБ" Андрій Костін в кулуарах з'їзду АРБ.

"Є два шляхи: шлях продажу банку, шлях поетапного скорочення балансу, можливо, перехід його у фінансову компанію, зараз новий закон в Україні прийнято. Подивимося (...) В цілому ми хотіли б до кінця року до одного з двох рішень прийти", - сказав він, підкресливши, що "ВТБ" хоче провести "реально гарну угоду з українською "дочкою".

Костін відзначив, що "ВТБ" в Україні працює в нормальному режимі, не припиняв і не обмежував клієнтські операції і платежі.

На його думку, будь-яка операція з продажу активів в Україні зараз буде йти з дисконтом.

Група поки не оцінила обсяг резервів, які потрібно додатково створити на українські підрозділи. Розмір резервів буде залежати від результатів роботи групи щодо стягнення кредитів та реалізації отриманих застав, зокрема, нерухомості.

Операція з продажу іншого українського дочірнього банку "ВТБ" - "БМ банку" - знаходиться у фінальній стадії. "Там - на останній стадії. Вже йдуть якісь узгодження. Невелика угода", - сказав Костін.

Група не очікує, що може бути здійснено рейдерське захоплення українського "ВТБ Банку". "Ми не боїмося, але таку можливість допускаємо", - заявив Костін.

Він додав, що "ВТБ" скористається запропонованою ЦБ РФ можливістю відкласти на три роки створення резервів за операціями з українськими дочірніми банками.

Раніше повідомлялося, що російська фінансова група ВТБ має намір найближчим часом продати свої українські дочірні банки "БМ банк" і "ВТБ Банк". При цьому до "БМ Банку" проявляють інтерес українські інвестори.

Рік тому керівництво групи "ВТБ" також заявляло, що хотіло би продати український "ВТБ Банк".

16 березня, президент України Петро Порошенко затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнуться ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк".

19 березня заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова повідомила, що банки з російським капіталом ведуть переговори про продаж.