Ще 16 місяців тому російський мільярдер Михайло Фрідман і його бізнес-партнери з радістю вклали 200 мільйонів доларів в Uber.
Але тепер його інвестиційна компанія LetterOne відмовилася від значно більшої інвестиції в 3 через страх перед опором неочікуваної сторони - адміністрації президента Дональда Трампа.
Про це повідомляє Bloomberg, додаючи, що енергетичний підрозділ LetterOne під назвою L1 відмовився від угоди про купівлю техаскої нафтодобувної компанії ExL Petroleum Management LLC. Вартість угоди складала 700 мільйонів доларів. Однак, у компанії Фрідмана побоялися, що Комітет з питань іноземних інвестицій СшА заблокує угоду після проведення оцінки на наявність ризиків для національної безпеки.
"Ми свідомо вирішили призупинити нашу інвестиційну активність в американському нафтовому секторі. Багато інвесторів вважають цей процес складним. Зараз він затьмарений політичною хмарою, яка звужує інвестиційні можливості в США у найближчому майбтуньому", - сказав Фрідман виданню Bloomberg.
Видання нагадує, що головна компанія російського олігарха Alfa Group витратила останні кілька місяців на заперечення будь-яких зв'язків з президентом Дональдом Трампом, його сімейним бізнесом чи членами виборчої команди. "Альфа Банк" заперечує інформацію про існування електронних зв'язків між сервером банку і сервером Trump Organization під час виборчої кампанії в США у 2016 році. А в січні, коли в пресу потрапило скандальне "досьє", підготовлене колишнім британським розвідником, стало відомо, що "Альфа Банк" відігравав певну роль у російській схемі впливу на американські вибори. Фрідман подав у суд на таблоїд Buzzfeed, який першим опублікував документ. Російський олігарх звинувачує американське видання в поширенні "дизінформації".
Втім, публікація зруйнувала роки роботи компанії Фрідмана над тим, щоб дестанціонуватися від Росії. Російський мільярдер наймав західних радників і відкрив офіс у Лондоні, щоб інвестувати мільярди доларів через LetterOne. Компанія навіть найняла колишнього виконавчого директора BP Джона Брауна для управління люксембурзьким офісом.
L1 почала вивчати можливість купівлі техаського виробника нафти ще минулого року. Однак, тепер компанія відмовилася від цього задуму. Оскільки нафтове родовище, яке вона хотіла придбати, лежить неподалік військової бази США. Тож існує висока вірогідність, що американський уряд не дозволить завершити продаж ExL Petroleum Management LLC російському олігарху.
Раніше телеканал CNN повідомляв, що ФБР розслідує "дивний" зв'язок Трампа і російського Альфа-банку.
Нагадаємо, що видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.