UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські компанії стурбовані появою саудівської нафти у Польщі

Поставки нафти з Саудівської Аравії в Польщу сприймаються як перші ознаки переділу ринку і витіснення російських компаній.

Російські нафтові компанії стурбовані поставками нафти з Саудівської Аравії у Східну Європу, зокрема в Польщу.

Представник "Татнафти" Микола Рубченков в ході "круглого столу" в Державній думі запропонував Міненерго подумати про ризики переділу європейського нафтового ринку і відобразити в Енергостратегії до 2035 року державні заходи, спрямовані на збереження позицій російських нафтових компаній в цьому регіоні.

"Буквально в останні дні ЗМІ сколихнули повідомлення, що Саудівська Аравія увійшла зі своєю нафтою на ринок Польщі. Чи не є цей крок першою ластівкою до переділу ринку західного?" – сказав він.

Міненерго Росії закликало російські компанії не панікувати. За словами заступника міністра енергетики Анатолія Яновського, вплив низьких цін саудівської нафти на східно-європейські ринки буде короткочасним.

Інший заступник міністра енергетики, Олексій Текслер, виступаючи на "круглому столі" в Держдумі, зазначив, що незважаючи на явну географічну перевагу, держава і нафтові компанії повинні бути гнучкими, що б зберегти за собою цей ринок.

Читайте також: МЕА прогнозує надлишок нафти в 2016 році

13 вересня президент "Роснефти" Ігор Сечин заявив, що поява нафти Саудівської Аравії веде до падіння цін на цьому ринку. "Що ми бачимо - Саудівська Аравія вперше вийшла на ринок Польщі з поставками через Гданськ - активно демпінгує, що є теж елементом зміни світових цін", - заявив він на форумі "Россия зовет!".

14 жовтня російський міністр енергетики Олександр Новак назвав вихід саудівської нафти на східноєвропейські ринки прикладом "жорстокої конкуренції".

15 жовтня агентство Reuters повідомило, що Саудівська Аравія шукає складські потужності в польському Гданську, щоб прискорити поставки східноєвропейським покупцям, використовуючи схему, яку вона вже багато років застосовує для продажу у Західній Європі через порти в Нідерландах і Бельгії. За інформацією одного з трейдерів, з Гданська можна буде здійснювати поставки в Німеччину, щоб скласти конкуренцію російській нафті, що йде нафтопроводом "Дружба".