UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські банки бояться кредитувати анексований Крим через санкції

Банки РФ не поспішають вкладати гроші в окупований півострів.

Так званий "перший заступник міністра сільського господарства" анексованого Криму Микола Полюшкін заявив, що російські банки побоюються санкцій Заходу і майже не кредитують аграрний бізнес Криму, через це агропромисловий комплекс (АПК) півострова недоотримує мільйони рублів.

"Є ряд об'єктивних причин, пов'язаних з економічною блокадою, санкціями. Кримські банки практично аграрний бізнес не кредитували. Цифра, яка у нас виходить на виході за рік (за підсумками 2015 року – прим. ред.), всього 115 млн рублів. Це нічого", - сказав Полюшкін.

Читайте також: Суд заарештував майно колишніх прокурорів Криму на 18 млн грн

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.