UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська сторона зірвала підписання угоди про транзит нафти через Україну

Російська сторона зірвала підписання угоди про умови транзиту російської нафти через українську територію під час 7-го засідання міжурядового російсько-українського економічного комітету на чолі з прем'єрами двох країн у Києві в середу, повідомило інформоване джерело в українському уряді.

Російська сторона зірвала підписання угоди про умови транзиту російської нафти через українську територію  під час  7-го засідання міжурядового російсько-українського економічного комітету на чолі з прем'єрами двох країн у Києві в середу, повідомило інформоване джерело в українському уряді.

«З вини російської сторони не буде підписано угоду про транзит нафти, хоча це було заплановано за підсумками 6-го засідання комітету», - сказав співрозмовник.

За його словами, російська сторона вичистила  текст документа, повністю відмовившись від будь-яких зобов'язань щодо гарантованого завантаження нафтотранспортної системи України.

Джерело зазначило, що у зв'язку з такою позицією Москви Київ буде змушений «шукати інші можливості».

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв повідомив вчора, що Україна і Росія найближчим часом підпишуть договір про транзит нафти.

Як повідомлялося, міністр енергетики РФ Сергій Шматко в середині вересня цього року повідомив, що Москва і Київ поки не домовилися про умови транзиту нафти через українську територію, тому що запропонований Україною тариф завищений з урахуванням того, що український напрямок не є пріоритетним для російських компаній.

У свою чергу, українська сторона крім тарифу планує закріпити в угоді мінімальні об'єми транзиту. Навесні цього року оператор української нафтотранспортної системи «Укртранснафта» подала позов до «Транснафти» у Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті Росії з вимогою відшкодувати 7 мільйонів доларів збитків за порушення домовленості про об'єми прокачування нафти в Україні.

Паралельно України веде успішні переговори з іншими країнами, зокрема, Казахстаном і Білоруссю про можливість збільшення транзиту нафти через свою територію.

За матеріалами: «Інтерфакс-Україна»