UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росії бракує технологій для втілення імпортозаміщення – Neue Zuercher Zeitung

Москва не зможе відмовитися від імпорту через нестачу російських аналогій західної промислової техніки.

Одним із найбільш часто вживаних слів на виставці "Металообробка-2015" в Москві стало 3 Після того, як Захід увів санкції проти Росії за військову агресію проти України, Кремль оголосив, що збирається відмовитися від імпортних товарів на користь вітчизняних. Але ці плани на ділі фактично неможливо втілити.

Про це на сторінках швейцарської газети Neue Zuercher Zeitung пише Беньямін Трібе, який зауважує, що Росії для цього бракує технологій. Аби почати масове вітчизняне виробництво, їй потрібні станки, які вона зазвичай купує на Заході. А вітчизняних аналогів у Москви немає.

"На сьогодні Росія закуповує в середньому 90% необхідних їй промислових установок", - йдеться в статті.

Російські підприємці порівнюють втілення оголошеного в березні плану імпортозаміщення до 2020 року "з перемогою у війні". Згідно з планом Кремля, країна повинна перейти на власне виробництво у 18 галузях, зокрема в автомобілебудуванні, суднобудуванні і виробництві станків. Але в окремих галузях залежність від імпорту становить 100%. Тож навряд чи Росії вдасться за найближчі 5 років зменшити свою залежність від продукції з-за кордону хоча б на 50%.

В країні бракує кваліфікованого персоналу, нестача коштів і економічна слабкість через санкції, введені Заходом. Кремль пропонує російським компаніям лише 16% необхідного фінансування. А решту їм доведеться шукати самостійно за умов ізоляції від західних кредитних ринків.

"На сьогодні в Росії немає передумов для проведення нової індустріалізації. Перед усім, через економічні кризу і відсутність доступу до капіталу", - сказав член експертної ради з розвитку технологічної бази машинобудування в Росії Володимир Сметана.

Віце-президент асоціації "Росцинкование" Світлана Вислобокова зауважує, що попри те, державна підтримка незначна, більшість підприємців навіть не знають про неї. На її думку, ці державні програми повинні бути більш прозорими. Зважаючи на всі труднощі, Росії не вдасться у найближчі роки відмовитися від імпортної продукції. В цей же час, США та ЄС висловили стурбованість імпортозаміщенням в Росії. Претензії Заходу і Росії були пов'язані з вимогами щодо держзакупівель, які передбачають першочергове використання російської продукції.