Перед цим представники Москви погрожували зупинити електропостачання Мінська вже з півночі середи, проте пізніше сторони домовилися про чергову відстрочку.
"Щойно пройшли переговори, консультації з нашими білоруськими партнерами, було прийнято рішення до понеділка відкласти відключення поставок електроенергії до Білорусі", - сказав представник "Інтер РАО ЄЕС".
Холдинг "Біленерго" повинен був погасити заборгованість перед Москвою до 20 червня, проте попросив відстрочити платіж до 5 липня через кризу в країні і гострий брак валюти.
Раніше сторони домовилися, що до 5 липня увесь борг Мінська буде виплачено.
В "Інтер РАО ЄЕС" кажуть, що розуміють складність ситуації в Білорусі, однак "змушені припинити поставки", оскільки "як постачальники електроенергії не отримують оплату".
Як повідомляють російські агентства, загальний борг Білорусі за електрику складає 1 млрд 800 млн рублів (близько 65 млн доларів), 600 млн рублів з яких Мінськ уже повернув.
9 червня через цей борг Москва вдвічі скоротила постачання електроенергії Мінську. Після того, як білоруська влада пообіцяла найближчим часом розрахуватися, електропостачання було відновлено.
Експортована з Росії електроенергія займає тільки 12% в балансі добового споживання Білорусі, тому експерти не очікують, що рішення Москви припинити поставки серйозно позначиться на ситуації в країні.
У травні Білорусь у зв'язку з нестачею валюти припинила закупівлі електроенергії в України.
Заборгованість за поставлені обсяги створилася при розрахунках з "Укрінтеренерго", але, як повідомлялося, український постачальник "зважив на становище" і погодився не нараховувати білорусам відсотки за прострочені платежі.
Тим часом у вівторок на рахунки Нацбанку Білорусі надійшов перший транш допомоги з антикризового фонду ЄврАзЕС у розмірі 800 млн доларів.
Усього в найближчі три роки Мінськ отримає 3 млрд доларів на допомогу національній економіці.
Нагадаємо, валютно-фінансові проблеми Білорусь відчуває вже третій місяць.
Вони вже призвели до того, що з 12 червня Мінськ заборонив вивозити за межі країни холодильники і морозильники місцевого виробництва, газові плити, вироблені білорусько-російським СП "Брестгазоаппарат", цемент, засоби для миття, крупи і макарони.
Президент країни Олександр Лукашенко вже сказав, що у разі необхідності закриє білоруський кордон.