UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія запропонувала Україні домовитися щодо боргу Януковича

РФ як і раніше хоче повернути 3-мільярдний кредит, виданий екс-президенту Віктору Януковичу, який живе в Росії.

Незважаючи на подачу позову у Високий суд Лондона, Росія готова обговорювати з Україною реструктуризацію облігацій на 3 млрд доларів.

"Якщо говорити про реструктуризацію, то можемо говорити тільки про умовах кращих, ніж у комерційних кредиторів. На жаль, наші колеги не представили нам адекватні пропозиції", - заявив глава Мінфіну РФ Антон Силуанов.

"Тим не менш, незважаючи на подачу позову в Високий суд Лондона, ми готові до розгляду пропозицій української сторони про їх бачення погашення та обслуговування боргів. Ми не закриті до обговорення", - заявив він.

17 лютого Антон Силуанов заявив, що Росія подала до високого суду Лондона позов про відшкодування 3 млрд доларів за облігаціями, випущеними Україною в кінці 2013 року і викупленими російським Фондом національного добробуту.

Як повідомила раніше заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в інтерв'ю ZN.UA, у Росії було два варіанти, до якого суду звертатися за службовим Януковича - до Високого суду Лондона або в Лондонський комерційний арбітраж.

"Справа в тому, що процеси в Високому суді Лондона публічні, на відміну від Лондонського комерційного арбітражу, де процес конфіденційний. Високий суд Лондона передбачає публічні слухання і обговорення всього в присутності всіх. Ми вже бачили це по справі Березовського і Абрамовича. Загалом, суд може запросити будь-які документи, пов'язані з "боргом Януковича", і будь-яких людей ... Все ті заяви українських і російських політиків, які робилися перед видачею Росією Януковичу кредиту в 3 млрд дол., опиняться під пильною увагою. Як і те, на що були витрачені ці три мільярди ", - зазначила вона.

Восени 2013 року президент РФ Володимир Путін запропонував Віктору Януковичу кредит на 15 млрд доларів, з яких екс-президент України зміг отримати лише 3 млрд доларів. Це сталося після відмови Януковича підписувати асоціацію з ЄС, що послужило початком Евромайдану. Янукович втік у Росію наприкінці лютого 2014 року.

Восени 2015 року Україна реструктуризувала свої зовнішні борги приватним інвесторам, випустивши облігації на 12 млрд доларів. Росії пропонувалися ті ж умови реструктуризації.