UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія скочується до банкротства через рішення ОПЕК щодо нафти – Die Welt

Експерти порівнюють економічну ситуацію в Росії з станом речей в СРСР перед розпадом.

Відмова країн ОПЕК не скорочувати видобуток нафти завдало серйозного удару по економіці Росії. Від вчора індекс Московської біржі ММВБ-РТС впав на 4% до найнижчого рівня за останні 5,5 років.

Про це сьогодні пише німецьке видання Die Welt, зауважуючи, що станом на сьогодні рубль втратив ще 3% вартості у співвідношенні до євро і долара. Все це відбулося через вчорашнє падіння цін на нафту на 8% після рішення ОПЕК не скорочувати видобуток.

Видання пише, що кожне падіння вартості бареля на 10 доларів обходиться Росії в 30 мільярдів доларів США. Врешті решт, міністерство фінансів Росії визнало, що збитки через подешевшання "чорного золота" склали 100 мільярдів доларів.

"Після останнього падіння цін річний дефіцит бюджету тепер повинен скласти 120 мільярдів доларів, оскільки бюджет Росії на 50% складається з доходів від продажу нафти і газу", - йдеться в статті.

Решта наповнення бюджету здійснюється завдяки продажу корисних копалин і металів, на ринку яких теж не найкращі часи.

Експерти служби Stratfor, яку ще називають "приватною розвідкою США", пророкують, що наступного року Росію охопить рецесія. В цей же час результати опитування експертів, яке провела агенція Bloomberg, небезпека краху російської економіки висока як ніколи.

"Якщо ціни на нафту впадуть до 60 доларів, це неминуче загрожуватиме фінансовій стабільності", - йдеться в статті.

Експерт Фабіан Хенгерланд з Berenberg Bank вважає, що цього року Росія ще зможе втримати економіку на плаву. Однак відтік капіталу, інфляція, високі відсоткові ставки, ріст корпоративного банкрутства спричинять рецесію і глибоку фінансову кризу.

Деякі аналітики порівнюють економічне становище Росії з ситуацією, в якій опинився СРСР в другій половині 80-х і на початку 90-х років. Тоді Саудівська Аравія збільшила добовий видобуток нафти з трьох до восьми мільйонів барелів. У наслідок цього вартість "чорного золота" впала до 30 доларів і це завдало удару СРСР. А в 1998 році Росія пережила банкрутство через скороченні ціни на нафту вдвічі.

Організація країн-експортерів нафти на засіданні в четвер, 27 листопада, зберегла квоти на видобуток нафти на рівні 30 млн барелів на добу. Рішення викликало падіння цін на "чорне золото", що в свою чергу, спричинило за собою зниження курсу російського рубля.