Відповідне рішення було прийнято в листопаді, незабаром після того, як турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24 в небі над Сирією.
"Прийнято рішення керівництвом Російської Федерації про те, щоб призупинити безвізовий режим, який зараз діє між Росією і Турецькою республікою", - заявив тоді глава МЗС Росії Сергій Лавров, пов'язавши це рішення з терористичною загрозою, що виходить від Туреччини.
За словами російського міністра, "це не надумана загроза (терористична), а це загроза цілком реальна". "Ми з усією відповідальністю повідомляємо про це російським громадянам", - додав він.
Лавров також повідомив, що "в цьому році більше 200 російських громадян були депортовані з Туреччини після того, як вони були викриті турецькими властями в незаконній діяльності".
"Незважаючи на наявне відповідне угоду, лише у семи з більш ніж двохсот випадків російська сторона була завчасно поінформована про такий депортації. У більшості випадків зазначені особи депортували, минаючи Російську Федерацію, висилалися в інші країни, в тому числі держави, які проводять недружню по відношенню до Росії політику", - пояснив глава МЗС РФ.
Згодом це рішення було закріплено постановою уряду РФ про заходи реалізації президентського указу про введення обмежувальних заходів стосовно Туреччини.
"Міністерству закордонних справ Російської Федерації, федеральної службі безпеки Російської Федерації та федеральної міграційної служби спільно із зацікавленими федеральними органами виконавчої влади забезпечити припинення з 1 січня 2016 року дії угоди між урядом Російської Федерації і урядом Турецької Республіки про умови взаємних поїздок громадян Російської Федерації і громадян Турецької Республіки від 12 травня 2010 року в частині, що стосується поїздок, що здійснюються громадянами Турецької Республіки, які є власниками загальногромадянських закордонних паспортів", - йдеться в документі, який крім призупинення візового режиму, вводить в дію цілий пакет обмежувальних заходів відносно Туреччини, в тому числі в економічній і торговельній сферах.
Разом з тим, як повідомили "Інтерфаксу", в посольстві Туреччини в РФ Анкара на даний момент не має наміру вводити візовий режим відносно росіян у відповідь на дії Москви.
"Туреччина вважає російський народ дружнім і бажає продовження добрих відносин. Туреччина не має наміру приймати рішення, які негативно вплинуть на російський народ. У зв'язку з цим нині на порядку денному не стоїть питання про введення візового режиму", - сказали в посольстві.
Туреччина, не дивлячись ні на що, продовжить ставитися до російським громадянам у Туреччині у відповідності зі своїми традиціями гостинності і людської поваги", - зазначили в дипмісії.
Угода між урядами РФ і Туреччини про умови взаємних поїздок громадян було підписано 12 травня 2010 року в Анкарі і набула чинності 16 квітня 2011 року.
Згідно з документом, для в'їзду, виїзду або транзиту і перебування на території іншої держави протягом 30 днів з дати в'їзду громадянам Росії і Туреччини достатньо мати при собі дійсний загальногромадянський або службовий (спеціальний) паспорт. При цьому сумарне перебування на території іншої держави не повинен перевищувати 90 днів протягом кожного періоду в 180 днів.
До 16 квітня 2011 року між двома країнами діяв спрощений візовий режим. Росіяни могли отримати туристичну візу терміном на 60 днів у будь-якій точці перетину кордону Туреччини.
24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва пілоти катапультувалися, але в повітрі їх обстріляли повстанці. Командир літака підполковник Олег Пєшков загинув. Також загинув морпех Олександр Позинич - член спрямованої на пошуки штурмана літака групи. Це перші офіційно визнані втрати РФ в Сирії. Штурмана Костянтина Мурахтіна успішно евакуювали на російську базу Хмеймім. За даними Анкари, винищувач F-16 збив Су-24 після того, як він порушив повітряний простір країни в районі кордону з Сирією і не відгукнувся на попередження. У Міноборони РФ стверджують, що літак летів суворо в повітряному просторі Сирії.
Путін зажадав від Туреччини офіційних вибачень, а президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відмовився зробити це.
Через цей конфлікт між двома країнами РФ вирішила скасувати туристичне співробітництво з Туреччиною, відмовилася від спільних військових і наукових контактів, скасувала безвізовий режим і обмежила торгівлю.
Загальний обсяг потенційних втрат від згортання співробітництва в різних сферах ЗМІ оцінили у понад 40 млрд доларів.