UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія подала два позови до СОТ – до ЄС та України

На думку РФ, запроваджені Україною та ЄС мита щодо російської аміачної селітри стали порушенням зобов'язань Києва і Брюсселя перед СОТ, в результаті чого "було завдано значної шкоди російським постачальникам".

Росія подала до СОТ позови до ЄС та Україні

Росія у четвер, 7 травня, подав у Всесвітню торговельну організацію (СОТ) два позови до Євросоюзу і до Україні. Зокрема до ЄС позов подано з мит у відношенні російських зварних труб і нітрату амонію, до України - у зв'язку з митами щодо нітрату амонію, в Мінекономрозвитку РФ.

Про це повідомив директор департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку РФ Максим Медведков.

"У четвер ми запросили консультації", - сказав він, пояснивши, що це є першим етапом подачі позову, і у випадку, якщо протягом 60 днів консультації ні до чого не приведуть, то Росія зможе ініціювати створення панелей арбітрів за цими двома позовами.

На думку РФ, запроваджені Україною та ЄС мита стали порушенням зобов'язань Києва і Брюсселя перед СОТ, в результаті чого "було завдано значної шкоди російським постачальникам".

При розрахунку собівартості продукції не враховувалися ціни на електроенергію всередині Росії, а бралися ціни з третіх країн, тобто застосовувалися так звані энергокорректировки. За словами Медведкова, Україна повторила за Євросоюзом, встановивши мита з використанням энергокорректировок.

Україна в липні 2014 року втричі підвищила мита на ввезення нітрату амонію з Росії (з 11,91% до 36,03%) та продовжила строк дії ще на п'ять років. Дане рішення було прийнято на підставі заяви підприємств Ostchem, які належать Group DF Дмитра Фірташа. Вони апелювали до того, що ціна на газ для українських заводів азотної хімії та російських виробників істотно відрізняється.

За словами Медведкова, позов до ЄС з нітрату амонію та зварних труб було вирішено об'єднати в один, так як, по суті, однакові претензії, і цей позов корелюється з раніше поданими РФ позовом до ЄС щодо энергокорректировок.

Медведков повідомив, що вжиті заходи щодо російської продукції, за оцінками російських експертів, призвели до того, що експорт зварних труб з РФ в ЄС практично припинився (заходи діють з 2008 року), а експорт нітрату амонію з Росії в ЄС в 2014 році скоротився приблизно в 1,5 рази в порівнянні з 2012 роком, коли він складав близько $ 220 млн).

Нітрат амонію (аміачна селітра) використовується в якості компонента вибухових речовин і як азотне добриво.