UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія планує зупинити транзит газу через Україну і Туреччину

Глава Міненерго Болгарії попередила про плани "Газпрому" припинити транзит газу Трансбалканському коридору.

"Газпром експорт" повідомила владі Болгарії про плани припинити транзит газу Трансбалканському коридору з України в Туреччину з січня 2020 року. Про це в інтерв'ю телеканалу bTV заявила глава Міністерства енергетики Болгарії Теменужки Петкова, пише liga.net з посиланням на Bloomberg.

За словами міністра, про це компанія повідомила офіційним листом.

Петкова вказала, що Болгарія може звернутися в арбітраж проти "Газпрому", щоб стягнути з нього транзитні платежі, які країна за контрактом повинна отримувати до 2030 року. Такий варіанту подій, за її словами, можливий тільки в тому випадку, якщо друга гілка Турецького потоку не пройде через Болгарію.

Натомість в "Газпромі" стверджують, що ніяких офіційних листів владі Болгарії не відправляли, повідомляється РБК.

Раніше глава Міненерго Болгарії заявила, що Софія (столиця Болгарії - ред.) втрачатиме $ 110 млн в рік після того, як Росія припинить з 1 січня 2020 року транзит по Трансбалканському коридору.

Зараз Болгарія майже повністю залежить від російського газу, який вона отримує через українську ГТС. Крім того, російські компанії монополізували болгарський енергоринок.

В грудні 2014 року Росія призупинила будівництво газопроводу Південний потік, за яким планувалося доставляти газ по дну Чорного моря до Болгарії. Причин зупинки будівництва РФ назвала неконструктивну позицію Євросоюзу.

Замість цього Росія вирішила сконцентруватися на Турецькому потоці - проект, який передбачає будівництво двох ниток газопроводу потужністю по 15,75 млрд кубометрів. Прокладання труб ведуть по дну Чорного моря до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією. Перша нитка буде призначена для турецького ринку, друга - для країн Південної та Південно-Східної Європи.

Повідомлялося, що "Нафтогаз" готується до можливого провалу переговорів з "Газпромом" щодо транзиту російського газу після 2019 року. При цьому НАК розглядає можливість закачування додаткових обсягів газу в ПСГ України.