UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія перед зустріччю з ОПЕК проведе додаткові переговори з низкою країн – Reuters

Росія бачить ризики, які можуть виникнути після укладенням угоди ОПЕК.

Росія планує зустрітися з деякими представниками країн-нефтепроизводителеми до зустрічі з ОПЕК, повідомив агентству Reuters джерело в російському уряді.

Росія взяла на себе зобов'язання скоротити виробництво на 300 000 барелів на добу в першій половині 2017 року в цілях підвищення цін на нафту. Іншим країнам, що не входять в ОПЕК, настійно рекомендували скоротити на таку ж суму в цілому.

ОПЕК пообіцяла скоротити виробництво приблизно на 1,2 мільйона барелів на добу з січня 2017 року. Казахстан і Азербайджан (другий і третій найбільший нефтепроизводитель нафти серед колишніх радянських країн після Росії) – обидві ці країни підтвердили свою участь у переговорах між ОПЕК і не входять в організацію виробниками.

За словами джерела, Росія бачить ризики, які можуть виникнути за укладенням угоди, якщо ряд питань не буде вирішене заздалегідь. "Для угоди критично важливо стовідсоткове її виконання. Для країн - не членів ОПЕК важливо прийняти відповідальний підхід до угоди", - сказав він.

Повідомлялося, що країни ОПЕК домовилася про скорочення видобутку нафти задля усунення перенасичення ринку. Переговори тривали протягом останнього року. Але країни ОПЕК до вчорашнього дня не могли домовитися ні про які конкретні дії через розбіжності у поглядах на те, хто і на скільки повинен зменшити виробництво. Зокрема, Іран вимагав, щоб Саудівська Аравія сама тільки скоротила денний видобуток на один мільйон барылей. В той час, як Ер-Ріяд хотів, щоб Тегеран, який не так давно позбувся від західних санкцій, теж взяв участь в скороченні на рівні з усіма.

Раніше видання Reuters повідомляло, що Саудівська Аравія готова до компромісу з Іраном щодо скорочення видобутку нафти. Міністр енергетики Саудівської Аравії Халі даль-Фаліх перед зустріччю міністрів країн ОПЕК заявив, що його країна згодна, щоб Іран скоротив виробництво на рівні до запровадження західних санкцій.