UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія обкладе податком український шоколад, вугілля і скло у відповідь на спецмита на автомобілі

Згідно із законами СОТ, членами якої є Україна і Росія, постраждала країна має право вводити відповідний податок, щоб відшкодувати збитки.

У відповідь на введення Україною спеціального податку на імпорт автомобілів, Російська Федерація обкладе додатковим податком імпорт шоколаду, вугілля і скла, повідомляє Reuters.

Росія направила у Всесвітню торговельну організацію (СОТ) повідомлення, в якому заявила, що український автомобільний податок вдарить по російському експорту автомобілів на суму 328 млн доларів, ще 36 млн доларів Росія не дорахується у вигляді податків.

Щоб компенсувати це, РФ залишає за собою право стягувати мита в розмірі 0,1 євро за 1 кг українського шоколаду, 15% - на імпорті скла і 54% при імпорті вугілля.

Згідно із законами СОТ, членами якої є Україна і Росія, постраждала країна має право вводити відповідний податок, щоб відшкодувати збитки.

Як повідомлялося, Туреччина в рамках норм СОТ зарезервувала за собою право з 12 липня цього року обкласти 23% митом імпорт українських волоських горіхів у відповідь на обмеження Україною імпорту автомобілів, проте Київ має намір переконати Анкару відмовитися від таких санкцій.

У повідомленні, направленому членам СОТ 12 червня, Анкара уточнює, що таке рішення застосовується в рамках статті 8.2 Угоди про захисні заходи (Safeguards Agreement) цієї організації, яка дозволяє вводити компенсаційні мита, якщо сторони не змогли домовитися. Згідно з даними Bloomberg BNA, це перший випадок застосування цієї статті в історії СОТ.

Передбачається, що мито буде введено з 12 липня. Туреччина уточнює, що імпорт українських горіхів у 2012 році склав 26,7 млн доларів, що виводить на сумарні мита 6,1 млн доларів - це повністю відповідає сумі мит на імпорт турецьких автомобілів, які в минулому році склали 55 млн доларів.

В Україні з 14 квітня введено спеціальні мита на імпорт в країну нових легкових автомобілів об'ємом бензинового двигуна 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту.

Стурбованість введеними обмеженнями висловили ЄС і цілий ряд країн, серед яких США і Південна Корея. !zn

Читайте також:

Росія подасть у суд на Україну за мита на іномарки

Євросоюз втратить 250 млн євро через запровадження Україною мит на іномарки

Євросоюз може ввести санкції проти України у відповідь на введення спецмит на імпорт авто

Туреччина хоче обкласти податком українські горіхи в помсту за спецмита на авто