Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв нещодавно запропонував планувати бюджет країни лише на один рік замість трьох, як це було раніше.
Причина пропозиції полягає в непередбачуваних коливаннях вартості нафти, які б'ють по курсу рубля. Однак російські урядовці кажуть, що нібито вони побоюються невизначеності через фінансову політику США.
Про це на сторінках Financial Times Кетрін Хілл, додаючи, що міністр економіки РФ Олексій Улюкаєв вже став посміховиськом для ринків за манеру змінювати прогнози щодо зростання економіки кілька разів на рік.
"Але принаймні кожного разу, коли рубль падає і дорожчає знову, ми принаймні знаємо, як це вплине на економіку. Ми не можемо сказати, що який буде ефект від фінансової політики США. Вона може лише трошки надавити на нашу валюту або ж лише трошки пожвавити відтік капіталу з нашої країни. Обидва наслідки можуть вплинути на нашу економіку в цілому і порушити нашу фінансову стабільність", - сказав Улюкаєв.
Для російського Центрального банку зміцнення долара за рахунок підвищення ставок в США означає, що відновити валютні резерви Росії буде ще складніше. А вони за останній рік зменшилися з 500 мільярдів до 364 мільярдів доларів.
Прогнози щодо підвищення процентних ставок в США для Росії мають велике значення. Західні санкції, які були введені минулого року, дешева нафта і різкий обвал рубля вже посіяли хаос, спричинивши скорочення російської економіки на 2,2% за перший квартал і на 4,6% за другий квартал поточного року.
"Звісно, підвищення процентних ставок в США негативно вплинуть на Росію, але не так сильно, як на інші ринки, які розвиваються. Тому що через санкції ми вже не так прив'язані економічно до США, як раніше", - сказав економіст Renaissance Capital Олег Кузьмін.
Оглядач нагадує, що західні санкції відрізали доступ до американських і європейських ринків капіталів для російських компаній. Багато міжнародних інвесторів скоротили свою експансію в Росії, а російська зовнішня торгівля серйозно скоротилася.
Однак деякі експерти звертають увагу на те, що як зростання процентних ставок в США може вплинути на Росію з посередництва світової торгівлі.
"Російська залежність від нафти і газу означає, що економіка країни дуже чутлива до усіх коливань на міжнародних ринках. Питання лише в тому, якого саме удару завдасть зростання американських процентних ставок на ринки, що розвиваються. Росія ж відчує максимальний біль від цього удару", - сказав Financial Times неназваний виконавчий директор компанії із США, який працює в Росії вже 20 років.
Падіння ВВП Росії в липні 2015 року прискорилося з 4,2% до 4,6%. Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що у нього є відчуття дна падіння. "Але це все дуже особисте. Видно, що ми десь на "дні" лежимо, чи як назвати цей рух", - сказав він.