Зокрема, сторони підписали Декларацію про євразійську економічну інтеграцію і Договір про Євразійську економічну комісію (ЄЕК). Тим самим було позначено поетапний план створення Євразійського економічного союзу, який має стати наступним етапом інтеграції економік трьох країн після Митного союзу (МС) і ЄЕП.
ЄЕК буде наднаціональним органом і почне діяти з 1 січня 2012 року, одночасно з початком дії ЄЕП. Останнє дозволить здійснювати вільний рух товарів, робочої сили і капіталу по території трьох країн.
Перші декларації про створення ЄЕП було підписано ще у 2003-му - тоді до нього планувала вступити ще й Україна. Проте після «помаранчевої революції» і вступу до СОТ плани Києва змінилися.
На думку підписантів, об'єднання в ЄЕП несе низку позитивних економічних моментів - його учасники розширюють ринки збуту своєї продукції, лібералізують свої ринки, а також можуть перейти на єдині стандарти, які планується максимально наблизити до стандартів ЄС.
Економіка ЄЕП становить 2,6% світового ВВП і 4% світового експорту, на території країн ЄЕП знаходиться 9% світових доведених запасів нафти і 25% запасів природного газу.