UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський Арктик LNG-2 через санкції США вже не зможе стати найбільшим газовим заводом РФ – Reuters

Російському «Новатек» довелося змінити плани.

Російська компанія «Новатек» через санкції планує відмовитися від будівництва третьої черги проєкту Арктик LNG-2 на півночі Сибіру. Лінію зрідження газу можуть використати для будівництва заводу в Мурманській області, пише Reuters.

Видання нагадало, що ресурсною базою Арктик LNG-2 є родовище газу, розташоване на Гиданському півострові. Учасниками проєкту були: «Новатек» (60%), французька TotalEnergies, китайські CNPC і CNOOC, а ще японський консорціум Mitsui і Jogmec (всі – по 10%). Total і японські компанії заморозили свою участь у проєкті.

Незважаючи на вихід компаній з проєкту, у грудні 2023 року «Новатек» запустила першу чергу Арктик LNG-2. Однак проєкт чекала наступна невдача – росіянам не вдалося налагодити вивезення зрідженого газу через відсутність танкерів. Оскільки танкери потрібні особливі – такі, що можуть працювати в умовах значної товщини льоду. Компанії з якими раніше були домовленості відносно танкерів, знову таки, через санкції відмовились від співпраці.

Як результат, усі сили «Новатек» перекинув у Мурманську область, де планується ще більший завод: він матиме три лінії потужністю 6,8 млн тонн кожна. Для транспортування газу з півострова Гидан збираються побудувати трубопровід довжиною 1300 км.

Перші дві лінії зрідження збираються запустити до кінця 2027 року, третю – у 2029 році. Однак, для порівняння, другу лінію Арктик LNG-2 Новатек планував на 2024 рік, третю – на 2026-й.

Повідомлялось, що Індія відновила торгівлю російською нафтою сорту "Сокол", попри санкції США. Про це свідчить присутність танкерів з цією нафтою в портах Індії.