UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські забудовники повідомили гауляйтерів Маріуполя, що відновлять будівництво, коли “Росія візьме Запоріжжя”

"Не раніше середини весни". Тобто - ніколи.

Російська забудова Маріуполя остаточно зупинена. Про це повідомив радник мера міста Петро Андрющенко у Telegram.

"Маріупольська бавовна - як основний спонсор зриву планів окупантів. Московські забудовники повідомили місцевих гауляйтерів, що будівництво розпочнеться не раніше середини весни, коли “Росія візьме Запоріжжя”. Тобто - ніколи", - іронізує Андрющенко.

Читайте також: Вибухи в Маріуполі: Мінус пів сотні росіян, склад з боєприпасами і не тільки

Проте, за словами радника, значна кількість будинків під забаганки цивільних окупантів вже знесено. Навіть відносно цілих.

"Тепер Приморський район виглядає так. Пляма пустоти серед руїн. Так воно й залишиться до деокупації, тому що московські цивільні окупанти реально оцінили загрозу".

Нагадаємо, вже у січні стало відомо, що у Росії призупинили набір робітників для роботи на окупованих територіях України. Причина - численні випадки загибелі "строітєлєй русского міра" у зруйнованому російськими військами місті.

Читайте також: Залужний переконаний у звільненні Маріуполя цього року

Також, радник мера міста не припиняє публікувати відео та фото, які засвідчують, що маріупольці продовжують жити в зруйнованих російськими авібомбами домівках. 

Так, абсолютна більшість маріупольців, які перебувають сьогодні у місті, знаходяться без централізованого опалення.

А будинки, які зводять окупанти, не витримують жодних не лише будівельних, але й цивілізаційних норм. Зокрема, у них навіть не мають туалетів.

Про те, що у тимчасово окупованому росіянами Маріуполі – справжня гуманітарна катастрофа, яка загострилася з приходом зими, стало зрозуміло ще наприкінці осені. У листопаді на стінах будинків з’явилися надписи, у яких люди буквально благали про допомогу.

Тим часом у Росії підготували "план розвитку" Маріуполя до 2035 року. Його розробили у Єдиному інституті просторового планування на замовлення Мінбуду країни-агресорки.

А так званий "парламент ДНР" звернувся до російської Держдуми з проханням надати Маріуполю статус "міста військової слави", незважаючи на колосальні втрати власного війська під час штурму населеного пункту.