UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські банки почали погашати свої зобов'язання щодо внутрішніх облігацій у рублях, а не доларах і євро

Підсанкційний ВТБ зробив виплати у рублях.

Один із найбільших російських банків, проти якого було введено санкції, - ВТБ, - здійснив купонні виплати в рублях власникам своїх внутрішніх субординованих облігацій, номінованих у доларах та євро. Про це пише Reuters з посиланням на дані Національного розрахункового депозитарію.

"Здатність Росії продовжувати обслуговування боргу в іноземних валютах знаходиться в центрі уваги, оскільки уряд, який досі уникав дефолту, стикається з проблемами з виплатою власникам свого суверенного боргу. Державний ВТБ, другий за величиною російський банк, здійснив купонні виплати в рублях за двома своїми облігаціям, що номіновані в іноземній валюті та випущені на внутрішній ринк у 2021 році", - пише агентство.

У понеділок ВТБ здійснив загалом 255,7 млн ​​рублів (3,1 млн доларів) купонних виплат за двома своїми облігаціями, номінованими в євро, та 312,3 млн рублів за облігаціями, номінованими в доларах, випущеними минулого року.

"Ризик дефолту тягне за собою можливі довгострокові наслідки для Росії, яка зараз має обмежений доступ до своїх золотовалютних резервів, оскільки близько 300 мільярдів доларів державних активів було заморожено західними санкціями у відповідь на вторгнення РФ в Україну. Якщо Росія не здійснить жодних своїх майбутніх платежів з облігацій у заздалегідь визначені терміни, або виплатить у рублях, де вказані долари, євро чи інша валюта, це вважатиметься дефолтом", - резюмує видання.

Читайте також: Канада посилює санкції проти Росії через Бучанську різанину

Нагадаємо, що Росія не змогла виплатити борги за облігаціями 2022 та 2042 років – Міністерство фінансів США заблокувало обробку виплат банком JPMorgan (JPM).