Відтік грошей населення Росії із депозитів банків у лютому 2022 року становив 1,2 трлн рублів. І це найбільший місячний відтік щонайменше з 2008 року. Причому більша частина відтоку припала на останній тиждень місяця, а саме з 24 лютого, коли РФ напала на Україну. Про це повідомляє Центробанк РФ.
Уточнюється, що обсяг грошей, які населення зберігає в російських банках, скоротився в лютому на 1,2 трлн. рублів в абсолютному вираженні, у відносному - вони зменшилися на 3,5%.
Ситуація змінилася, коли Центробанк вирішив підняти облікову ставку до 20%. Через це банки підняли відсотки за депозитами та зберігати гроші в банках стало цікавіше.
Якщо відтік грошей відновиться, то ЦБ знову підніме облікову ставку. Чим це загрожує для економіки? Відсотки піднімають не лише за депозитами, а й за кредитами. Отже кредити для населення та бізнесу стають недоступними.
Раніше Центробанк Росії підвищив облікову ставку до 20%. Наголошувалося, що Банк Росії прийматиме подальші рішення за ключовою ставкою виходячи з оцінки ризиків з боку зовнішніх та внутрішніх умов та реакції на них фінансових ринків, а також з урахуванням фактичної та очікуваної динаміки інфляції щодо мети та розвитку економіки.