UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія знайшла ще одну лазівку для обходу санкцій: монгольське вугілля - гідний наступник латвійської нафти

Улан-Батор повернувся до ідеї експорту вугілля через російські порти Далекого Сходу, з яких вугілля може виходити вже у суміші з російським.

"Монгольська суміш" може дозволити Росії обійти західні санкції щодо вугілля. Про це пише російське видання "Ведомости".

Зазначається, що Улан-Батор повернувся до ідеї експорту вугілля через російські порти Далекого Сходу. Торгівля здійснюватиметься з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

При цьому ні про відкриття, ні про розробку нових родовищ Монголією заявлено не було.

Видання припускаєє, що вугілля для нових торгових угод Монголія не має. Продукт буде російським, проте продаватиметься під виглядом монгольського.

За тією ж схемою нещодавно було виявлено продаж російської нафти. Про це писали видання The Wall Street Journal та Bloomberg.

Так, Росія почала завантажувати свою сировину на танкери за адресою "напрямок невідомий". Далі російська нафта змішувалася з іншою, перетворюючись на "латвійську суміш" та "туркменську суміш".

На такій схемі була помічена, зокрема, американська компанія Shell. Компанія змішувала 49,99% нафти з Росії із 50,01% нафти з інших джерел. Неофіційно таку суміш називали "латвійською сумішшю", яка, за даними Bloomberg, серед іншого виробляється у латвійському Вентспілсі, куди російські нафтопродукти доставляють із Приморська.

Експорт енергоресурсів є ключовим джерелом фінансування нарощування військової потужності Росії та її агресії проти України. Щоб пролити світло на ті країни, які продовжують купувати російські нафту, газ і вугілля, та пояснити, як змінилися обсяги та вартість імпорту з початку повномасштабного вторгнення, Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) зібрав детальну інформацію щодо постачання викопного палива з РФ морським транспортом і трубопроводами. Читайте про це в матерыалі

Глава МЗС Дмитро Кулеба звернувся із цього приводу до компанії Shell. Він спитав, чи не пахне російська нафта українською кров'ю.

Згодом Shell вибачилася за реалізацію схеми. І пообіцяла поступово відмовитись від російської нафти.

З моменту вторгнення в Україну 11 млн. барелів російської нафти було завантажено за такою схемою порівняно з нулем обсягу до війни.

Експорт енергоресурсів є ключовим джерелом фінансування нарощування військової потужності Росії та її агресії проти України. Щоб пролити світло на ті країни, які продовжують купувати російські нафту, газ і вугілля, та пояснити, як змінилися обсяги та вартість імпорту з початку повномасштабного вторгнення, Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) зібрав детальну інформацію щодо постачання викопного палива з РФ морським транспортом і трубопроводами. Читайте про це у матеріалі провідного аналітика Центру досліджень енергетики та чистого повітря Лаурі Мілівірта та керівника відділу енергетики ГО «Екодія» Костянтина Криницького - "Фінансування війни Путіна Європою".