UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія затримує роботу "зернового коридору": у черзі застрягли понад 165 суден

Україна закликає світ досягти негайного припинення подібних дій РФ.

Російські інспектори зі Спільного координаційного центру в Стамбулі значно затримують перевірку кораблів, що прямують у межах реалізації "зернової угоди", уже протягом десяти днів – з 14 жовтня. Внаслідок ворожих дій у черзі неподалік протоки Босфор уже перебуває більше, ніж 165 суден. І це число продовжує зростати, повідомило Міністерство закордонних справ України у Facebook.

У відомстві уточнили, що Росія затримує як ті судна, що прямують в українські порти, так і ті, що вже завантажилися нашими зерновими й намагаються дістатися пункту призначення.

"Дії Росії підривають глобальну продовольчу безпеку, зокрема в регіоні Глобального Півдня. Затримки з перевірками вже не дозволили Україні експортувати додаткові 3 мільйони тонн зерна. 10 мільйонів людей в світі не отримали вчасно їжу через політичні амбіції Росії", – наголосили в МЗС.

Читайте також: Путін вигадав новий привід для блокування «зернової угоди»

Відомство закликало світ, у точу числі країни Африки й Азії, які імпортують зерно з нашої держави, вимагати від РФ негайного припинення штучних затримок кораблів. "Ми не повинні дозволити Кремлю тримати мільйони людей заручниками його голодних ігор", – додали в міністерстві.

Там також зазначили, що Київ уже звернувся до Секретаріату Спільного координаційного центру з проханням терміново вирішити це питання та запропонував, зокрема, збільшити кількість інспекторів у Босфорі.

"Ми прагнемо продовжувати тісну співпрацю з ООН і Туреччиною задля забезпечення безперешкодного функціонування Чорноморського зернового коридору", – підсумували в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки підтримують продовження "зернової угоди". Такі ж заяви зробили Україна та Туреччина.

Однак, перед цим Росія направила генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу перелік вимог, у разі невиконання яких погрожує вийти із "зернової угоди". Серед них – сприяння експорту російського продовольства і добрив.