UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія вперше з квітня відновила транзит газу в напрямку Румунії через Україну, а не через "Турецький потік"

На січень заброньовані потужності майже 152 млн кубометрів за місяць. 

Російська компанія Газпром відновила транзит газу до Румунії через Україну - вперше з квітня, коли транзит російського газу був перенаправлений через "Турецький потік". Про це повідомляє ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) у Телеграм.

Читайте також: "Буде стрімко знижуватися": в НБУ назвали ціну на газ вже навесні 2022 року

"З початку 2022 року відновилися поставки природного газу через українську ГТС до Румунії. Про це свідчать оперативні дані платформи прозорості "Оператора ГТС України". Газ поставляється до Румунії через точку міждержавного з'єднання "Орлівка-Ісакча", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на січень заброньовані потужності зазначеного напрямку становлять 4,9 млн кубометрів на добу, тобто загалом майже 152 млн кубометрів за місяць

Читайте також: Турецький потік: наслідки для України та Європи

Нагадаємо, з 1 квітня минулого року Газпром почав поставляти газ до Румунії в обхід України через "Турецький потік".

Запуск "Турецького потоку" відбувся 8 січня 2020 року.

Після запуску "Турецького потоку" транзит російського газу в Туреччину, Грецію та Болгарію повністю перейшов на гілки цього газопроводу. Відповідно, "Газпром" почав скорочувати транзит через територію України.

У вересні 2021 року стало також відомо про рішення Угорщини підписати новий довгостроковий контракт з російським "Газпромом" на поставку газу в обхід України. 

Читайте також: Ціна на газ у Європі злетіла та пробила історичну стелю

Проте, вже в жовтні 2021 року Газпром відновив транзит газу до Угорщини через Україну.

Транзитну угоду між НАК "Нафтогаз України й російським" ВАТ "Газпром" було укладено наприкінці 2019 року терміном на п'ять років. Воно передбачає бронювання Газпромом потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд куб. м (178 млн куб. м/добу) у 2020 році й по 40 млрд кубометрів (110 млн куб. м/добу) у 2021-2024 роках.